MSZP–MDF koalíció az ORTT-ben: százmilliókról döntöttek

Kivonult a médiahatóság szerdai üléséről két ellenzéki tag, az ellen tiltakozva, hogy általuk vitatott forrásra írt ki pályázatot a testület – közölte egyikük, a Fidesz jelöltjeként az Országos Rádió és Televízió Testületbe (ORTT) jutott Szalai Annamária, az MTI-vel. A bizottságban ismét együtt szavazott az MSZP és az MDF delegáltja a digitális műsorszórást érintő több százmilliós pályázatok ügyében.

MNO
2008. 05. 21. 15:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ORTT ülésein – hogy a kormánypárti és az ellenzéki oldal is egyenlő szavazati aránnyal rendelkezzen – kilencedekre osztották a voksokat: az MSZP által delegált Ladvánszky György így négy, a többi tag és az elnök egy-egy vokssal rendelkezik – emlékeztetett Szalai Annamária, hozzátéve, a többséghez így a szocialista delegáltnak elegendő volt egyetlen másik tag – jelen esetben Wéber János (MDF) megnyerése a döntéshozatalhoz. Mint mondta, az ülés elején vetette a két tag napirendre a százmillió forintos, a digitális műsorszórást népszerűsítő, valamint a kétszer ekkora összegről szóló, a kábelszolgáltatók digitális hálózatának fejlesztését támogató pályázat ügyét, amely kettejük voksával át is ment a szavazáson. Közlése szerint Majtényi László elnök és Tímár János (SZDSZ) nem volt jelen; ő maga, valamint Tirts Tamás (KDNP) az eset után kivonult az ülésről.

„A testület működésének megcsúfolása, hogy valaki így használja ki a néhány hétre előállt szavazati arányokat” – fogalmazott Szalai Annamária, utalva arra, hogy amíg a parlament nem választ újabb kormányoldali ORTT-tagot, a koalíció felbomlása után az MSZP-delegált minden kormányoldali szavazattal egyedül rendelkezik. Kifogásolta azt is, hogy a döntéssel vitatott forrásokról rendelkezett a testület, hiszen még nem született meg az a kormányrendelet, amely a médiahatóság felügyelete alatt elkülönítetten kezelt Műsorszolgáltatási Alapból az ORTT rendelkezése alá csoportosította volna át a pályázaton kiosztani kívánt összeget.

A két pályázat ügye tavaly december óta napirenden van, „hetek óta nyűglődünk ezen” – árnyalta a képet Ladvánszky György, hozzátéve, arra törekedtek, hogy „induljon el végre a gondolkodás” ebben a két ügyben. Ezért is csökkentették az eredetileg 300 milliós keretösszegeket – tette hozzá, és megjegyezte: a 811 milliós keretösszegből 511 millió elköltésére még lehet javaslatot tenni.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.