Az ORTT ülésein – hogy a kormánypárti és az ellenzéki oldal is egyenlő szavazati aránnyal rendelkezzen – kilencedekre osztották a voksokat: az MSZP által delegált Ladvánszky György így négy, a többi tag és az elnök egy-egy vokssal rendelkezik – emlékeztetett Szalai Annamária, hozzátéve, a többséghez így a szocialista delegáltnak elegendő volt egyetlen másik tag – jelen esetben Wéber János (MDF) megnyerése a döntéshozatalhoz. Mint mondta, az ülés elején vetette a két tag napirendre a százmillió forintos, a digitális műsorszórást népszerűsítő, valamint a kétszer ekkora összegről szóló, a kábelszolgáltatók digitális hálózatának fejlesztését támogató pályázat ügyét, amely kettejük voksával át is ment a szavazáson. Közlése szerint Majtényi László elnök és Tímár János (SZDSZ) nem volt jelen; ő maga, valamint Tirts Tamás (KDNP) az eset után kivonult az ülésről.
„A testület működésének megcsúfolása, hogy valaki így használja ki a néhány hétre előállt szavazati arányokat” – fogalmazott Szalai Annamária, utalva arra, hogy amíg a parlament nem választ újabb kormányoldali ORTT-tagot, a koalíció felbomlása után az MSZP-delegált minden kormányoldali szavazattal egyedül rendelkezik. Kifogásolta azt is, hogy a döntéssel vitatott forrásokról rendelkezett a testület, hiszen még nem született meg az a kormányrendelet, amely a médiahatóság felügyelete alatt elkülönítetten kezelt Műsorszolgáltatási Alapból az ORTT rendelkezése alá csoportosította volna át a pályázaton kiosztani kívánt összeget.
A két pályázat ügye tavaly december óta napirenden van, „hetek óta nyűglődünk ezen” – árnyalta a képet Ladvánszky György, hozzátéve, arra törekedtek, hogy „induljon el végre a gondolkodás” ebben a két ügyben. Ezért is csökkentették az eredetileg 300 milliós keretösszegeket – tette hozzá, és megjegyezte: a 811 milliós keretösszegből 511 millió elköltésére még lehet javaslatot tenni.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.