A Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) pénzügyi és számviteli karának salgótarjáni intézetét illetően úgy határozott a főiskola szenátusa, hogy a 2008/2009-es tanévben csak akkor indítható első évfolyamos alapképzés, ha a hallgatói létszám eléri a 150 főt – ismertette a közgyűlésen Székyné Sztrémi Melinda (Fidesz), Salgótarján polgármestere. Hozzátette: a becslések szerint 40 körülire várható a felvehető létszám.
A BGF rektorával folytatott többszöri egyeztetés alapján azonban a főiskola vezetése ezzel a létszámmal is hozzájárul az első évfolyam indításához, ha a 2008/2009-es tanévtől évente hiányzó 86 millió forintos működési forrás fedezetét biztosítja a megyei és a salgótarjáni önkormányzat – mondta. Kitért rá: mivel az önkormányzatok kiemelten fontosnak tartják a helyi felsőoktatási képzés megőrzését, vállalják a hiány finanszírozását, legfeljebb három és fél tanéven keresztül.
Feltételként azt rögzítették, hogy a salgótarjáni főiskola készítsen stratégiai tervet a képzési szerkezet szélesítésére, a beiskolázási létszámok növelésére, szponzorok bevonására és a költségvetés stabilizálására. A támogatás mértékét a következő években a tényleges működési hiány ismeretében határozzák meg. A BGF salgótarjáni intézetében 36 év alatt több mint háromezer hallgató végzett – mondta a támogatást és a hozzáállást megköszönő Rozgonyi József, a főiskola igazgatója, hozzátéve: „a minőséget nem a bejövőkön, hanem a végzetteken lehet mérni, és erről senkinek nincs valós képe”.
A hazai közgazdászképzésben hagyományosan népszerű és jó minőségű képzést biztosító salgótarjáni pénzügyi és számviteli főiskola tavaly a 180-200 főre tervezett első évfolyamra első lépcsőben alig több mint 30, a pótfelvételi eljárással együtt összesen 77 elsőéves hallgatót tudott felvenni. Salgótarján polgármestere bírálta, hogy a 2006-ban megváltoztatott, múlt évtől érvényes felvételi pontrendszer hátrányos helyzetbe hozta a vidéki főiskolákat.
Ezt fogalmazta meg a megyei önkormányzat közgyűlése is, amikor áprilisban felterjesztésben kérte az oktatási minisztériumot, hogy működjön közre a főiskola helyzetének rendezésében. A főiskola támogatásáról pénteken egyeztek meg a testületek vezetői, a megbeszélésen Boldvai László (MSZP) országgyűlési képviselő közölte: az önkormányzatok 14-14 millió forintot kormányzati támogatásként visszakapnak a finanszírozásból.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.