„Ez volt az első, mikor a zöldmozgalmak a nyilvánosság elé léptek, és az első, amikor azt hittük, hogy eredményt értünk el” – közölte a civilek egykori fellépésére utalva az államfő, jelezve, ezt megelőzően a legutóbb 1985-ben járt a helyszínen.
Elmondta azt is: 1985-ben felment a hegy tetejére az akkori természetvédelmi államtitkár. A bánya és a hivatal megállapodott abban, hogy korlátozzák a mészkőkitermelést. Mindenki boldog volt, hogy megmenekül a Szársomlyó – idézte fel Sólyom László.
Úgy fogalmazott: „mostanra a hegynek már a fele hiányzik, így nem tudok örömmel itt lenni”. Hozzátette, a hegynek most már így kell állnia, mint egy mementó, nem kell behordani földdel, „ez a seb itt van”.
Tubes kapcsán az államfő megjegyezte, hogy az egy roncsolt, katonai terület. Az ottani lakosságnak volt lehetősége arra, hogy tegyen azért, a NATO-lokátor ne ott épüljön meg, de nem éltek vele – mondta.
A biomassza-erőművek kapcsán úgy nyilatkozott: ez tipikus félreértése annak, hogy támogatni kell a biofűtőanyagokat. Van egy óriási erőmű, például a pécsi, ami tonnaszám fogyasztja a tűzifát, aminek a táplálására letarolják a Keleti-Mecseket – mondta a köztársasági elnök. Hozzátette: az igazi biomassza-erőmű kis helyi erőmű, ami a helyi hulladékot és a gyorsan megújuló biomasszát dolgozza fel.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.