Franka Tibor elmondta, hogy azért van szükség a helyi szociális és gyermekvédelmi rendeletek módosítására, mert a 300 gyereket tanító helyi iskolába 15-20 olyan fiatal is jár, akik rendszeresen igazolatlanul hiányoznak. Ha pedig mégis részt vesznek az órákon, akkor zavarják a tanítást, a társaikat, és megnyilvánulásaikkal rombolják a pedagógusok tekintélyét. Mindezért – állítja a polgármester – elsősorban a szülőket terheli a felelősség, akik a gyerek iskolakerülése folytán megszegik a tankötelezettségről szóló törvényt, ám az utánuk járó támogatásokat felveszik – tette hozzá.
Ezért a testület döntése szerint szeptembertől megvonják attól a szülőtől a gyermekük után járó támogatásokat, aki elmulasztja a gyerek rendszeres óvodába vagy iskolába járatását – húzta alá a polgármester. Hasonló szigorítás várható Kerepesen a szociális segélyben részesülők munkavállalása kapcsán – döntött a testület. Ennek megfelelően július 1-jétől a szociális segélyben részesülésnek feltétele az összegnek megfelelő bér ledolgozása.
Például havi 30 ezer forint szociális segély esetén, napi 5 ezer forintnyi bért alapul véve 6 napot köteles dolgozni a község javára a kedvezményezett. Elsősorban közúttisztítás, járdatakarítás, az árokpartok rendbe hozása, temetőgondozás szerepel e közmunkafeladatok között – tért ki rá a polgármester. A 10 ezres lélekszámú Kerepes évi 1 milliárd forintból gazdálkodik, és 60 millió forintot fordít szociális kiadásokra – ismertette a polgármester.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.