Nem hagyják az iskolát: „vészharang” szól Angyalföldről

Ahol sérül a demokrácia, ott kialakul az egyszemélyi vezetés, átláthatatlanná válik a közpénzek felhasználása, és eluralkodik a fejetlenség a közigazgatásban – szögezte le Spaller Endre. A XIII. kerület Fidesz–KDNP frakcióvezetője ezt annak kapcsán mondta, hogy a kerület szocialista vezetése művelődési házat hozna létre, erről azonban sem az ellenzéket, sem a lakosság véleményét nem kérdezték meg.

MNO
2008. 06. 05. 12:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Szerda reggel a XIII. kerület vezetése szóban tájékoztatta a frakcióvezetőket egy többmilliárdos beruházásról, amelyről az első döntést szűk egy héten belül meg kellene hozniuk a bizottságoknak, holott még semmilyen írásos anyaggal nem találkoztunk” – olvasható a XIII. kerület Fidesz–KDNP frakcióvezetőjének csütörtöki közleményében. A beruházás egy újlipótvárosi művelődési ház létrehozása lenne. Mint írja, ez érinti egy jelenleg is működő általános iskola lebontását, több szociális, és feltételezéseink szerint több művelődési és szociális intézmény összevonását jelentheti. A projekt költségét 3-5 milliárdra becsülik.

Spaller Endre úgy véli, lehetetlen a projektről felelős döntést hozni úgy, hogy szűk 168 órával a bizottsági ülések előtt még semmilyen írásos anyag nincs a kezükben, és a lakosság véleményét még nem kérték ki a kérdésről. A XIII. kerület Fidesz–KDNP frakcióvezetője felszólítja a kerület vezetését, hogy ne kényszerítse rá a pártokat egy elhamarkodott döntés meghozatalára. Azt kérik, hogy ennek az igen nagy horderejű kérdésnek a tárgyalását halasszák el a következő testületi ülésre.

Felszólították továbbá Tóth József polgármester urat, hogy a kerületet demokratikusan vezesse. Úgy vélik, az, hogy a választók többségében az MSZP képviselőit juttatták be az önkormányzatba, nem azt jelenti, hogy nem kell tekintettel lennie az ellenzékre. „Az, hogy megvan a többsége bármilyen döntés meghozatalához, nem azt jelenti, hogy tévedhetetlen, csalhatatlan, és az 50-es éveket idéző módon vezetheti a kerületet” – írják. „E kéréseinkkel azért fordulunk a nyilvánossághoz, mert a demokratikus kultúra meghonosítására tett kísérleteink rendre zátonyra futottak a kerületben. A kerületi, közpénzen fenntartott újságban csak az önkormányzat MSZP-s vezetői szerepelhetnek, a közpénzen fenntartott kerületi tévében szintúgy. Vészharangot kell kongatnunk. Két évtizeddel a rendszerváltás után nem lehet így vezetni egy kerületet” – zárul a közlemény.

(OS)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.