Pilz Olivér arról számolt be, hogy a miskolci állatkertben a bennett kenguruból eddig egy párt láthattak az érdeklődők, esetleg még éppen cseperedő kölykükkel. „Mivel az idei zsebibaba már eladósorba cseperedett, ezért egy csere révén a jászberényi állatkertből egy új nőstény egyed érkezett, így az eddigi duó trióvá bővült” – mondta. A közeljövőben remélhetőleg évente már két aprósággal is megörvendeztetik a látogatókat.
A jávorantilopokat a csanyiki parkban tavasz óta egyetlen tehén képviselte. Most Debrecenből egy fiatal, féléves ünő személyében társa is lett, s mivel az állatkert tervei között szerepel egy Afrika-istálló megépítése, a két nőstény alapítója lehet egy jávorantilop-csapatnak. A két állat első pillanattól kezdve jól kijön egymással, a fiatalabbik pótmamának fogadta az idősebbet.
Pilz Olivér érdekességként említette, hogy a miskolci állatkertben kanadai földimókusok is láthatók. „A hazai állatkertek közül egyedül a borsodi megyeszékhelyen található meg az a faj” – részletezte. Az ötfős csapat ideiglenes elhelyezést kapott az oktatóterem egyik terráriumában, végleges kifutójuk már épül az Észak-Amerika állatvilágát bemutató területen, a mosómedvék szomszédságában.
E fajt ürgemókusnak is nevezik, mert a hazai vörös mókustól eltérően nem a fákon élnek, hanem az ürgékhez hasonló életmódot folytatnak. Föld alatti járatokat építenek (ezekben alusszák téli álmukat is), nagyobb kolóniákat alkotnak, a járatok bejáratát pedig mindig éberen őrzi néhány egyed. Bájos kinézetükkel és mókás viselkedésükkel valószínűleg hamar a látogatók kedvenceivé válnak – jegyezte meg.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.