Cáfolja a BRFK a kerületi kapitányságok lefokozását

Cáfolja a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK), hogy lefokozná a kerületi kapitányságokat – közölte Bodnár Zsolt, a budapesti rendőrfőkapitány bűnügyi helyettese, aki a Népszabadság pénteki cikkére reagált. A BRFK szerint mindössze arról van szó, hogy három bűnügyi területre összpontosítva egyfajta koordinációs modellt hoznának létre. • Tóth Gábor tervei már most „ellenérzéseket” váltanak ki

MNO
2008. 10. 31. 16:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tervek – amelyek még az egyeztetések előtt vannak – arról szólnak, hogy Budapestet öt régióra osztanák, és ezen területek élére kineveznének egy-egy osztályvezetőt, aki három bűnügyi terület, a betörések, a rablások és a gépjárműlopások felderítését koordinálná.

Semmilyen átszervezésről, struktúraváltásról, jogkörök és kötelezettségek megváltoztatásáról nincs szó – mondta sajtótájékoztatóján Bodnár Zsolt. A nemzetközi példáknak is megfelelve, kifejezetten e három bűnügyi területre összpontosítva – illetékességi és hatásköri elvonás nélkül – egyfajta koordinációs modellben gondolkodunk, amellyel betörések, rablások és gépjárműlopások felderítésében sokkal hatékonyabb lehetne a rendőrség – jegyezte meg.

A régiókról elmondta, terveik szerint Pesten három, egy észak- és egy dél-pesti, valamint egy belvárosi régiót alakítanának ki, Budán pedig kettőt, északit és délit. A régiók szükségességét illetően kifejtette, nagy problémát jelentenek a jelenlegi kerületi határok a fővárosban, amelyek korlátozzák a kerületi kapitányságok bűnmegelőzési, -felderítési tevékenységét. Azonban – mint hangsúlyozta – a bűnözők legtöbbször nem úgy működnek, hogy kifejezetten egy-egy kerületre koncentrálnának, és annak határain belül mozognának.

A rendszer alkalmazását 2009 januárjában szeretnék elkezdeni – tette hozzá a bűnügyi helyettes. A tájékoztatón statisztikákra is kitért, s közölte: a vagyon elleni bűncselekményeknek, ezen belül a lakásbetöréseknek a száma az összes bűncselekménynek több mint hatvan százalékát teszi ki. A gépjárműlopások száma – folytatta – Budapesten meghaladja az évi négyezret, amely az összes magyarországi autólopás mintegy 80-90 százaléka. Hozzáfűzte: a rablásokat pedig – függetlenül a számadatoktól – társadalmi súlyuk miatt tekintik kiemelt bűncselekményeknek.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.