Bocskai István, a honvédelmi tárca szóvivője közölte, hogy a négy magyar katonát Afganisztánba szállító civil gépnek adminisztrációs hiba miatt kellett leszállnia Teheránban. Mint mondta, a katonai küldöttségben annak a csoportnak a tagjai utaztak, akik október 1-jén átvették a kabuli nemzetközi repülőtér irányítási feladatait. Hozzátette, hogy a négy katona egy Hawker 800 típusú repülőgéppel utazott, amelyet egy Jas Cargo nevű cégtől béreltek. A gépen a katonákon kívül háromfős személyzet, illetve a cég képviselője utazott. A szóvivő tájékoztatása szerint a repülőgépnek adminisztrációs hiba miatt kellett leszállnia Teheránban, mert az átrepülési engedélyében „felcserélődött egy szám”. Mindössze ezt kellett tisztázniuk a helyi hatóságokkal.
Teheránban ugyanakkor kedden elég ellentmondó sajtóbeszámolók láttak napvilágot az esetről, először amerikai katonai gép földre kényszerítéséről adtak hírt – amit Washingtonban azonnal cáfoltak -, majd „brit vagy magyar” segélyszervezet gépéről, végül csak magyarról, amely két nappal ezelőtt kényszerült leszállni egy iráni repülőtéren. Egy neve elhallgatását kérő iráni katonai illetékes kedden este azt mondta az IRNA iráni hírügynökségnek, hogy szeptember 30-án egy katonai gép kért engedélyt, hogy átrepüljön az iráni légtéren, amit elutasítottak.
Ugyanez a gép egy órával később egy másik útvonalra vonatkozó újabb engedélyt kért, már mint civil légi jármű, s miután „nyilvánvaló volt, hogy ugyanarról a gépről van szó, az iráni vadászgépek leszállásra kényszerítették” – állította a teheráni tisztségviselő. Hozzátette, noha a gépen katonák utaztak, miután kiderült, hogy nincsenek rossz szándékaik, a gép megkapta az átrepülési engedélyt. A Fars iráni hírügynökség pedig úgy tudta, hogy a repülőgépen – amely egy afganisztáni NATO-támaszpontra tartott – több ország katonái utaztak, nemcsak magyarok.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.