A miniszterelnök közlése szerint Roubini a költségvetési hiány csökkentését tartja a legfőbb kihívásnak. A professzor valóban ír erről, de nem tartja nagyobb nehézségnek a folyó fizetési mérleg hiányánál. Roubini a valódi kockázatot abban látja, hogy a közvetlen külföldi tőkebefektetések mindössze a hiány 20 százalékát fedezik, miközben az államadósság eléri a GDP 65 százalékát.
Gyurcsány Ferenc arról is beszélt, hogy a jelenlegi helyzetért Roubini a kormány mellett az ellenzéket és a sajtót is hibáztatja. Az elemzésben azonban csak a kormány felelősségéről esik szó. Az amerikai közgazdász megjegyzi: a kormány kisebbségben van, és a lakosság körében rendkívül népszerűtlen a 2006-os megszorítások óta. A megszorításokat egyébként Roubini első számú oknak tartja a gazdasági növekedés visszaesésében.
A magyar kormányfő megemlítette azt is, hogy Roubini nem hasonlította Magyarországot az államcsődbe jutott Izlandhoz. Ez igaz is, mivel Izlandról egyáltalán nem esik szó a professzor írásában. Arról viszont igen, hogy a magyar gazdaság összeomlása olyan regionális válságot okozhat Közép-Kelet-Európában, mint amilyet a thaiföldi és malajziai gazdaság összeomlása okozott 1997-ben Dél-Ázsiában.
(hírTV)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.