Gódor András elmondta, hogy a konszenzus hiánya miatt a testület a tavalyi zárszámadást sem fogadta el, nincs igazgatója az óvodának, iskolának, művelődési háznak. Nem indulnak pályázati pénzek elnyeréséért, megrekedt a 3000 lakosú község fejlődése. A közös munka helyett jószerivel rágalmazásokban, vádaskodásokban őrlődik fel a testület tagjainak energiája.
A belső villongások mögött gazdasági érdekek és helyi hatalmi törekvések húzódnak – tette hozzá. Az áldatlan helyzetet látva a faluban civil kezdeményezésre aláírásgyűjtési akció indult, kérve, hogy a testület oszlassa fel magát. Ám az ezer aláírás sem volt elég a kérdés napirendre tűzéséhez, az önkormányzati törvény ugyanis a népakarat ilyen megnyilvánulására nem ír elő kötelezettséget – közölte a polgármester.
A megoldást keresve civilekből álló 13 tagú küldöttség kereste fel a Közép-magyarországi Regionális Közigazgatási Hivatalt a helyzet rendezésére, de – Gódor András tájékoztatása szerint – itt sem született döntés. Forgács Imre, a közigazgatási hivatal vezetője elmondta, hogy megvizsgálta a dányiak ügyét. A jogszabályok szerint e helyzetben nincs lehetőség a külső beavatkozásra, a falu működőképességének megingása még nem ad erre kellő alapot. Most újra megvizsgálják, hogy az önkormányzatiság elvének sérelme nélkül milyen megoldás oldhatná fel a patthelyzetet – tette hozzá a hivatalvezető.
(MTI)