Eger Fidesz-többségű önkormányzatának közleménye tartalmazza: „Reálissá vált a veszély, hogy Egerben és környékén a halottak napja valóban a halottak napja lesz”. A HospInvest első intézkedésére hivatkoznak, miszerint „november elsejére valamennyi rehabilitációs részlegen elhelyezett beteget haza kell küldeni, az aktív fekvőbeteg-ellátó osztályok betegforgalmát pedig úgy kell irányítani, hogy október végére az elektív ellátás befejeződjön”. Eger „elképesztőnek” tartja, hogy egy ilyen méretű intézmény, és dolgozói sorsa a 24. órában dől el.
„Úgy szüntették meg több mint ezer közalkalmazott jogviszonyát, úgy tett javaslatot a megyei elnök a kórház megszüntetésére (...), hogy nem törődött azzal, mi lesz a jelenlegi és a jövőbeni mintegy 1500 alkalmazott, és a betegek sorsa” – írják. Eger közleménye azzal zárul: „A kialakult vészhelyzetre is tekintettel kinyilvánítjuk, hogy Eger város számít a Markhot Ferenc Kórház valamennyi dolgozójára. Ha kell, akár bírósági úton is kikényszerítjük annak a döntésünknek a végrehajtását, amely szerint Eger a feladatok megosztásával az egri lakosok egészségügyi ellátására saját intézményt hoz létre.”
Fidesz: távozzon a közgyűlés éléről Sós Tamás!
A Fidesz egri városi elnöksége arra szólítja fel a megyei önkormányzatot, hogy október 31-i ülésén „utolsó lehetőségként, változtassa meg szűk látókörű álláspontját”, és állítsa le a kórház működtetésének privatizációját. Egyben lemondásra szólítják fel Sós Tamást, a megyei közgyűlés elnökét, mert a kialakult helyzetért őt tartják első számú felelősnek. „Nyilvánvaló, hogy az egriek testi épsége, egészsége, sőt az élete is veszélybe kerül. Azzal az alacsony létszámmal, akiket többnyire más helyekről toboroztak, nem hogy a gyógyítást, de a puszta életmentést sem tudják megoldani” – írták.
Az MSZP által vezetett Heves megyei önkormányzat MSZP-frakciója úgy látja, az átadás előtt egyre durvább lépéseket tesznek a tiltakozók, és arra szólítják fel „a kórházrombolókat”, fejezzék be mindazt, amit tesznek. Öt pontot fogalmaztak meg „a békés, fejlődő betegellátásért”. Felszólítják azokat, akik novembertől már nem dolgoznak a kórházban, hogy utolsó munkanapjukig is maximálisan lássák el feladatukat. Azokat az át nem lépett orvosokat, akik a nővéreket az új munkaszerződés megtagadására kérték, arra szólítják fel, hogy vonják ezt vissza. Felszólítják továbbá a novembertől már nem a kórházban dolgozókat, hogy szombattól már ne lépjenek be a kórház területére, ne akadályozzák a betegellátást, a magukat „kórházvédőknek” nevezőket pedig, hogy szombattól hagyjanak fel a tiltakozással, és „méltósággal kövessék nyomon a kórház fejlődését”.
(MTI)