Schmidt: A magyar nemzet sorsa forgott kockán 1956-ban

A XX. századi totális diktatúrák közül csak az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc mert szembeszállni a mindenhatóvá vált állammal – mondta Schmidt Mária történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója csütörtökön Kaposváron, a forradalom mártírhalált halt miniszterelnöke, Nagy Imre szülővárosában.

MNO
2008. 10. 23. 11:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szovjetek uralma, a totális diktatúra ellen az egész ország fellázadt, „mert tűrhetetlen volt az elnyomás, elviselhetetlen volt a terror, és fojtogatott a szabadság hiánya. És a holnap is kilátástalanná vált” – idézte fel Schmidt Mária az 52 év előtti eseményeket kiváltó okokat Nagy Imre szobránál, a róla elnevezett parkban tartott megemlékezésen több száz résztvevő előtt.

Hozzátette: „mindezt nem lehetett tovább eltűrni, nem volt mire várni. A nemzet magmaradása volt a tét, az emberhez méltó élet biztosítása volt a cél. Egy nemzet önbecsülése forgott kockán, a magyar nemzet sorsa forgott kockán”. A forradalom és szabadságharc jelentőségéről szólva kiemelte: a küzdelemben nemzetté vált a nép, eggyé vált az ország, mindenki szabad Magyarországot akart.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.