Tölgyessy Péter kifejtette: Gyurcsány Ferenc ezzel a lépéssel elérte, hogy megvívhatja következő csatáját. A miniszterelnököt kalandornak nevezte, aki „ügyes vagánysággal” a válság összes felelősségét magára veszi, majd most a nemzeti csúcstalálkozón próbálja azt szétteríteni. Általános tapasztalat azonban, hogy a demokratikus országokban, ha válság van, azt hetven százalékban a kormányon verik le – hangoztatta. A pénzügyi válság volt az egyik fő témája a nyitóelőadást követő kerekasztal-beszélgetésnek.
Stumpf: A jelenlegi kormány legitimációs deficittel küzd
Stumpf István, a Századvég Alapítvány elnöke a beszélgetésen kijelentette: bármiféle társadalmi megállapodás feltétele, hogy legyen hitelessége annak, aki a megállapodásra irányuló fórumot szervezi. Emiatt kevesen hiszik, hogy Gyurcsány Ferenc képes lesz megállapodásokat létrehozni a találkozón. Stumpf István hangsúlyozta: a jelenlegi kormány legitimációs deficittel küzd, nem tud megbirkózni a helyzettel, s agóniáját le lehetne rövidíteni előre hozott választással, az európai parlamenti választással egy időben.
Fodor: Nincs krízis
Fodor Gábor, az SZDSZ elnöke ezzel ellentétben úgy vélekedett, hogy nincs az országban legitimációs krízis, noha a kisebbségi kormány cselekvési tere meglehetősen korlátozott. Dávid Ibolya, az MDF elnöke szerint a józan realitás értelmében most nincs itt az ideje előre hozott választásnak. Dávid Ibolya a hét végi nemzeti csúccsal kapcsolatban kijelentette: az ilyen jellegű tanácskozás annyit ér, amennyi segítséget nyújt a válságprogram megalkotásához. Az MDF elnöke nem hiszi, hogy gyors megoldást hoz a hét vége, de bízik benne, a gazdaság és a tudomány képviselői véleményformálásukkal hozzájárulnak ahhoz, hogy az objektivitás felé tudjanak elmozdulni a politikai pártok. Péntek délutánig azonban várna valamiféle tematikát a tanácskozásról – tette hozzá.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.