Átverte a csepeli vagyonkezelő egy társasház lakóit?

„Arra kérjük a polgármester urat és a tisztelt képviselőket, hogy Szenteczky Jánost mint a CSEVAK Zrt. vezérigazgatóját tisztességtelen magatartása miatt a lehető leghatározottabban vonják felelősségre” – többek között ez szerepel abban a petícióban, amelyet a csepeli képviselő-testület januári ülésén adtak át a lakók a polgármesternek és a képviselőknek.

MNO
2009. 01. 28. 12:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A társasház lassan egy éve tiltakozik a ház elé tervezett kétszintes parkoló megépítése ellen. Ez alatt az idő alatt sok mindent megtapasztaltak, de amit a Csevak most művelt velük, azon még ők is megdöbbentek. Mint arról a Csepel.info korábban beszámolt, a csepeli önkormányzat a II. Rákóczi Ferenc út 94-104. számú társasház elé egy kétszintes parkoló megépítését tervezi, dacára annak, hogy a parkoló jelenleg sincs kihasználva. Az érintett társasház lakói már az első tervek bemutatásakor tiltakoztak az elképzelés ellen, azonban Gergely István, a terület MSZP-s képviselője is a lakók határozott kérése ellen szavazott. A döntés az ellenzék elutasítása mellett, az MSZP–SZDSZ szavazataival született meg. A lakók, akik értelmetlennek és károsnak tartják a terveket, többször is kezdeményezték a döntés visszavonását. Aláírást gyűjtöttek, ahol a teljes ház kérte a polgármestert a döntés megváltoztatására, Borbély Lénárd ellenzéki képviselő pedig a társasház kérésére előterjesztést készített, amelyben szintén a döntés megváltoztatását, valamint a környék rendbetételét kezdeményezte. Ezt sem fogadta el a többség.

A nagy átverés

A kétszintes parkoló megépíttetését az önkormányzat nevében eljárva a Csevak Zrt. végzi, így ők voltak azok, akik megkérték az építési engedélyt. Ekkor kezdődött csak igazán a társasház kálváriája. Az említett társasház közös képviseletét ugyanis eközben szintén a Szenteczky János által irányított Csevak Zrt. látta el. Az elnök az elnökhelyettes, a döntéshozó a döntés kivitelezője, a kivitelező a közös képviselő. Bármelyik oldalról is nézzük, a Csevaknak kellett volna eljárnia saját maga ellen. Ezek után talán nem csoda, hogy a Csevak által megkért építési engedélyt a ház egyik lakója fellebbezte meg. Bár a lakók úgy tudták, hogy a fellebbezést időben és a megfelelő jogi feltételeket teljesítve adták be, nagy meglepetésükre azt érdemi vizsgálat nélkül mégis elutasították. Az elutasítás első oka az volt, hogy a fellebbezés a jogorvoslati határidőn túl lett benyújtva. Mint kiderült, a Csevak – mint építtető – által beadott építési engedélyt a Csevak – mint közös képviselő – augusztus 6-án vette át hivatalosan. De csak később függesztették ki. A kifüggesztett lapon ráadásul augusztus 15-i beérkezési dátumot szerepeltettek, ami a fellebbezés szempontjából létfontosságú. Ezek után nem nehéz rájönni, hogyan sikerült a fellebbezést határidőn kívül beadni.

De a java még csak ezután jött. A fellebbezés elutasításának második pontja ugyanis az volt, hogy a Csevak – mint közös képviselő – a lakók nevében le is mondott a fellebbezés jogáról. Ezzel a Csevak – most mint az önkormányzat képviselője – bebiztosította saját engedélyük számára, hogy az támadhatatlan legyen a társasház közösségének részéről. És még mindig nincs vége. Miután a Csevak tudomására jutott, hogy az említett lakó mégis fellebbezett – és ez, mivel nem a ház képviseletében történt, a fellebbezési időt kivéve szabályos lehetett volna –, egy közgyűlési döntést kihasználva azt kérte a hatóságtól – mint közös képviselő –, hogy a jogorvoslati kérelmet tekintsék a házközösség fellebbezésének. Azaz mivel a Csevak – mint közös képviselő – a házközösség részéről korábban végérvényesen lemondott a fellebbezés jogáról, ezzel elérték, hogy az egyénileg benyújtott fellebbezési kérelem a házközösség kérelme legyen, azaz legyen semmis.

Az elutasítás jogorvoslásának határideje 2008. december 19-vel járt le. A Csevak december 20-ra hívta össze a lakókat, hogy megvitassák az elutasítás körülményeit, és „döntsenek” a további jogi lépésekről. Ez volt az a pont, amikor az ügy minden egyes mozzanata ismertté vált az érintettek körében, amivel a társasház lakói Szenteczky János vezérigazgatót a helyszínen szembesítették. Erre a válasz igen egyszerű és rövid volt: a Csevak – mint aki jól végezte dolgát – lemondott a közös képviseletről, és cserbenhagyta a lakókat.

A Csepel.info értesülései szerint a társasház felháborodott lakóinak petícióját átvevő Tóth Mihály polgármester ígéretet tett arra, hogy a következő ülésnapon a testület foglalkozni fog a lakosság kérésével. Mindeközben a Csevak Zrt.-t ellenőrző felügyelőbizottság belső vizsgálatot is lefolytatott az ügyben, ahol az információk szerint elmarasztalták a zrt.-t a történtek miatt. Szenteczky János, a Csevak Zrt. vezérigazgatója egyébként a helyi MSZP alelnöke is egyben, személyes honlapján pedig a „Hagyományos értékek, haladó szemlélet” mottó olvasható.

(csepel.info)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.