Az egyetemen 15 kar működik, új karokat nem kívánnak létrehozni, a név változása a képzési szerkezet átalakulását jelzi – tette hozzá a rektor. Elmondta azt is, hogy az egyetemen a mesterszakok indításával megszűntek a főiskola karok. A következő lépés az lesz, amikor a tudomány szó is bekerül a karok nevébe, amihez doktori iskola létrehozása szükséges – mutatott rá Fésüs László.
Fábián István professzor, a DE Tudományegyetemi Karok (TEK) elnöke szerint a mostani névváltozás mérföldkő a korábbi óvóképző nevében, azt jelzi, hogy számos új terület is megjelent a képzési palettán. Kovácsné Bakosi Éva, az immáron Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kar dékánja hozzátette: az intézmény ezentúl nagyobb hangsúlyt fektet a humánerőforrás-szakemberképzés területére, ennek köszönhetően az alapfokú képzés mellett februárban 80 hallgatóval elindul az emberi erőforrás tanácsadó mesterképzés.
A Debreceni Egyetem tervei szerint további új szakokat is indítanak Hajdúböszörményben. A dékán kiemelte: az intézmény szakmai kompetenciája megalapozza a csecsemő- és a kisgyermeknevelő alapszak jövőbeni elindítását, de a tervek között szerepel a szociálpedagógiai mesterszak akkreditálása, illetve a Neveléstudományi Intézettel közösen a neveléstudomány mesterképzés bevezetése is. Hozzátette, hogy a kar az újításokkal párhuzamosan törekszik képzési hagyományainak megőrzésére, így továbbra is kiemelt figyelmet fordít a gyermeknevelés ismereteinek, gyakorlatának átadására. A dékán közlése szerint jelenleg mintegy háromezer hallgatója van a karnak, egyharmaduk teljes, kétharmaduk részidős képzésben vesz részt. Kitért arra, hogy kiemelt feladatuknak tekintik a hallgatói tehetséggondozást, ezért a közeljövőben szakkollégiumot hoznak létre.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.