Strauss-Kahn: A magyarok mondták meg, mit vállalnak

„A magyarok mondták meg, mit vállalnak” – mondta egy lapinterjújban a kedden hazánkba látogató Dominique Strauss-Kahn, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatója. Strauss-Kahn elmondta: a 13. havi nyugdíj limitálását ugyancsak a kormány dolgozta ki. Róna Péter közgazdász a Magyar Nemzetnek úgy fogalmazott: egyre nagyobb veszélybe kerül a Nemzetközi Valutaalappal megkötött hitelszerződésben foglalt gazdasági sarokszámok teljesítése.

MNO
2009. 01. 13. 6:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az IMF francia vezérigazgatója – aki ma Budapesten tárgyal a politikai és gazdasági élet vezetőivel – úgy fogalmazott a Népszabadságnak: a magyar kormány gazdasági programjának októberi bejelentése óta a pénzpiaci feltételek gyorsabban javultak a vártnál, de azért Magyarország külső finanszírozása továbbra is nehéz lesz, így helytelen lenne önelégültnek lenni.

Arra a felvetésre, hogy az IMF ragaszkodott-e bármilyen előfeltételhez, hogy Magyarország megkaphassa a készenléti hitelt, azt válaszolta: a programot, benne a tételes kötelezettségekkel, a magyar illetékesek dolgozták ki, követve a Nemzeti Valutalap általános tanácsát, amelynek alapját más országok esetében szerzett tapasztalatai adják. Az állami kiadások csökkentését célzó lépéseket, így a 13. havi nyugdíj limitálását ugyancsak a kormány dolgozta ki. Ez utóbbi egyébként a kisnyugdíjasok védelmét biztosítja – mondta a lapnak Dominique Strauss-Kahn.

„Probléma lehet, hogy a hitel bankszektort illető része nem jutott el a pénzintézetekhez, de azért is elégedetlen lehet az IMF, hogy a kormány visszavonulót fújt a 13. havi közszolgálati illetmény megvonását illetően” – mondta Suppan Gergely a Magyar Nemzetnek. Róna Péter közgazdász lapunknak úgy fogalmazott: egyre nagyobb veszélybe kerül a Nemzetközi Valutaalappal megkötött hitelszerződésben foglalt gazdasági sarokszámok teljesítése, ez áll a forint gyengülésének hátterében, elsősorban a gazdasági növekedés, az államháztartási hiány és a külkereskedelmi mérleg alakul a tervezettnél rosszabbul. A közgazdász úgy véli: a forint gyengülésének következménye, hogy a jegybank nehezen tud majd kamatot csökkenteni, holott erre az országnak óriási szüksége lenne.

(MTI/Magyar Nemzet)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.