Az MSZP nem tud együtt dolgozni az SZDSZ-szel Székesfehérváron

Egyoldalúan felmondta a városi közgyűlésben való együttműködést szolgáló koalíciót az SZDSZ-szel az MSZP Székesfehérváron – jelentette be a döntést meghozó hétfői elnökségi ülést követően újságíróknak az MSZP városi elnöke. Cser-Palkovics András szerint a cselekvőképtelenné váló városvezetés tehetetlensége nagyon súlyos következményekkel járhat Székesfehérvár életében.

MNO
2009. 02. 16. 12:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mára hivatalossá vált, hogy megszűnt a Székesfehérvárt Warvasovszky Tihamér polgármester vezetésével hosszú ideje irányító MSZP-SZDSZ koalíció. Ezzel hosszú idő óta tartó hatalmi marakodás után, a pénzügyi és gazdasági válság okozta súlyos helyzetben hagyták magukra a várost, és a székesfehérvári embereket. A vezetési válság következtében cselekvőképtelenné váló városvezetés tehetetlensége nagyon súlyos következményekkel járhat Székesfehérvár életében. Ebben a helyzetben az eddig ellenzékben politizáló polgári frakció felelősen fog cselekedni. Minél hamarabb új, közgyűlési többséggel rendelkező és cselekvőképes városvezetésre van ugyanis szüksége Székesfehérvár városának – közölte dr. Cser-Palkovics András, a Fidesz frakcióvezetője.


Annak érdekében, hogy március 15-ig elfogadott költségvetése legyen a településnek, valamint a várost érintő fajsúlyos kérdésekben, nem koalíciós formában, de együtt kívánnak működni és közös álláspontot kialakítani a közgyűlésben jelenleg többséggel rendelkező polgári frakcióval – mondta Márton Roland. Elhangzott: a liberális párttal 2002 óta fennálló, ez idáig sikeres városi koalíciós együttműködés felmondására végső soron a két párt költségvetéssel kapcsolatos eltérő álláspontja miatt került sor.

Az MSZP városi elnöke kifejtette, sérelmeik nincsenek, de nem tudnak együttműködni olyan párttal, „amely nem tartja értéknek a városi közalkalmazottak munkájának és a közszolgáltatások színvonalának a megőrzését, amely veszélyezteti a panelprogram és a csatornázás folytatását”.

Továbbá „nem akar munkahelyeket teremteni a városi beruházások megvalósításán keresztül, s nem tartja fontosnak az útépítéseket”. Mint mondta, a költségvetés vitája során nyilvánvalóvá vált, hogy a szocialisták számára fontos és fajsúlyos kérdésekben nem egyezik a két párt álláspontja. A pénzügyi szigort és a felelős gazdálkodást az MSZP is elengedhetetlen követelménynek tartja, „de nem a város fejlődését gátló célnak, mint az SZDSZ”.

A közgazdaságilag indokolhatatlan megtakarításokból nem a válságból való kilábalás, hanem csak leépülés, stagnálás és lemaradás lesz – mondta Márton Roland. Hozzátette: Székesfehérvár szocialista polgármesterét, Warvasovszky Tihamért a többség támogatja a városban, s ezt a többséget kívánnák a közgyűlésben is létrehozni. A város érdeke azt szolgálja, hogy a politikán felülemelkedve megteremtsék az együttműködést a város közgyűlésében jelenleg többségben lévő polgári frakcióval – mondta. Székesfehérvár közgyűlésében 10 mandátuma van az MSZP-nek, öt az SZDSZ-nek; a Válasz nevű civil szervezet képviselője és egy független képviselő együttműködésével 17 tagból áll a polgári oldal.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.