Katonai stratégia a szegénység és a migráció veszélyei ellen + Videó

A migráció, az energiafüggőség és a gazdasági elszegényedés kérdései is veszélyt jelentő tényezőként szerepelnek a nemzeti katonai stratégia nemrég elkészült tervezetében – mondta a honvédelmi miniszter év eleji értekezletén csütörtökön Tatán.

MNO
2009. 02. 05. 16:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Hír Televízió felvételeit itt nézheti meg.


Szekeres Imre a dokumentumról szólva közölte: a Magyar Köztársaságot belátható időn belül nem fenyegeti külső támadás veszélye, a honvédség alapfeladata az ország védelme, valamint a szövetségesek oldalán részvétel humanitárius és békefenntartó akciókban.

A miniszter újságírók kérdésére elmondta, hogy külföldi szolgálatban három földrész 130 országában 1000 magyar katona teljesít szolgálatot, s ezen a számon nem változtatnak. Az Afganisztánban szolgálók közül a kabuli repülőtér irányítóinak megbízatása március 31-én lejár, azonban tanácsadók és különleges műveletekkel foglalkozó magyar csoportok továbbra is maradnak az országban.

Szekeres Imre kitért arra, hogy a kormány 2009-től 2013-ig évente a nemzeti össztermék 0,2 százalékával növeli a katonai kiadásokat, így azok az időszak végén meghaladják a GDP 1,3 százalékát. A feladatszabó értekezlet előtt a miniszter megállapodást írt alá a honvéd szakszervezetek képviselőivel. A honvédelmi tárca teljes állományából 8,3 százalékos havi keresetkiegészítést kapnak azok, akiknek a havi bruttó illetménye nem haladja meg a 180 ezer forintot. Az ennél magasabb bérrel rendelkezők havi bruttó 15 ezer forint keresetkiegészítésre jogosultak.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.