Ülésezés helyett mindig tanult a képviselő

Rendhagyó jelenettel kezdődött a legutóbbi mohácsi képviselő-testületi ülés. Az egyik városatyát, az MDF-s Gayer Balázst kérdőre vonta egyik képviselőtársa, Kovács László, amiért tavaly május óta nem vett részt a kulturális és oktatási bizottság ülésein, holott a testület tagja.

MNO
2009. 02. 03. 14:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hozzátette azt is, távolmaradásait nem jelezte előre. Gayer Balázs azt válaszolta, tanulmányi és munkahelyi elfoglaltságai miatt nem tudott megjelenni az üléseken.

Mindezek után Szekó József, Mohács polgármestere kijelentette, a képviselő eljárása ellentétes az esküjével, valamint az önkormányzat szervezeti és működési szabályzatával is, hiszen legfeljebb három alkalommal van mód arra, hogy előzetesen kimentse valaki a távolmaradását.

A polgármester megjegyezte azt is: Gayer Balázs a bizottsági munkájáért is járó tiszteletdíjat viszont nem mulasztotta el felvenni. Végül azt javasolta, a továbbiakra nézve egyfajta figyelmeztetésként – hiszen a városatya a testületi ülések egy részén sem vett részt az utóbbi időszakban – hívják vissza a képviselőt a bizottságból, amelyet a testület meg is szavazott. Gayer Balázs így megüresedett helyére Lajdi Antalnét választották a képviselők.

(bama.hu)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.