Palkovics: Demonstrációkra, sztrájkokra van szükség

Már most utcai tüntetésekre készül, szükség esetén pedig akár sztrájkok megtartására is kész a Liga Szakszervezetek, miután az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) múlt pénteki ülésén Gyurcsány Ferenc bejelentette: a korábban ismertetettekhez, sőt a Reformszövetség javaslataihoz képest is „még mélyebb, még átfogóbb és még határozottabb” lépésekre készül a kormány a válság miatt. • LIGA: legalább a válságból való kilábalás reményét kínálná a kormány• A szakszervezetek elutasítják a cafeteria megadóztatását

Bákonyi Ádám
2009. 03. 12. 12:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gaskó István „hátborzongatónak” nevezte a kabinet terveit, hangsúlyozva, hogy a Reformszövetség lényegében kétezer milliárd forintot csoportosítana át a tőkének, aminek fedezetét a bérből és fizetésből élők terhelésével, illetve a szociális rendszer további szűkítésével teremtenék elő. „A miniszterelnök újabb pálfordulásának vagyunk tanúi, aki korábban dermesztőnek nevezete a Reformszövetség javaslatainak társadalmi hatását” – emlékeztetett a Liga elnöke.

A tiltakozó akciók szervezését Gaskó István azzal indokolta, hogy az OÉT-ban látszategyeztetések folynak, így nem lehet érdemi párbeszédre, a munkavállalói érdekek figyelembe vételére számítani. Elmondása szerint a szakszervezeti konföderációk közül csak a Munkástanácsokkal tudnak együttműködni, ugyanakkor tucatnyi civil szervezet jelezte már, hogy – akárcsak a „tb-mentő” szavazás idején – készek csatlakozni a tiltakozó akciókhoz.

„A kormányzati tervek elleni radikális válaszlépésekre, demonstrációkra, sztrájkokra van szükség” – jelentette ki lapunknak Palkovics Imre. A Munkástanácsok elnöke hangsúlyozta, hiába tesznek javaslatokat az OÉT-ban, azokat a kormányzati és munkaadói oldalon rendre lesöprik az asztalról. Ilyen például, hogy mivel mára több mint 18 100 milliárd forintra nőtt Magyarország adósságtömege, az adósságszolgálat átütemezésére, felfüggesztésére, sőt elengedésének követelésére lenne szükség. Ugyancsak a lesöpört javaslatok közé tartozik az állam és a multinacionális cégek közötti szerződések újratárgyalása. A hazai vállalkozásokkal szemben a kabinet túlzott támogatásokat biztosít külföldi tulajdonú cégeknek, amelyek extraprofitjuk nagy részét kiviszik az országból – mondta Palkovics Imre.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.