Tibetért tüntetnek a kínai követség előtt

Demonstrációt szerveznek a kínai nagykövetség elé Tibet megszállásának 50. évfordulóján.

MNO
2009. 03. 10. 8:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Idén van az 50. évfordulója annak, hogy a Kínai Népköztársaság Vörös Hadserege végleg elfoglalta Tibetet, és a Dalai Lámát száműzetésbe kényszerítette. A Tibet Napok 2009 keretében kedden 18 órakor demonstrációt tartanak a Kínai Népköztársaság Nagykövetsége előtt. A tüntetésen felolvassák a Dalai Láma üzenetét, beszédet mond majd Ácsárja Csögyal Tenzin és Balog Zoltán, az emberi jogi bizottság fideszes elnöke. Emellett lesz közös zenélés, performance Tibetért és mécsesgyújtás is – közölte a Fidesz sajtóirodája.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.