Zöldszám az erőszakmentes iskolákért

Ingyenes telefonszámon hívhatják az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézetet azok a diákok, szülők, igazgatók és pedagógusok, akik problémás helyzetbe kerülnek.

MNO
2009. 03. 02. 12:09
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A vonal túlsó végén szakemberek várják a hívásokat minden hétköznap 8 és 16 óra között: tanácsot adnak, és amennyiben szükségesnek ítélik, oktatásügyi mediátorok (közvetítők) igénybevételét javasolják. Emellett már működik az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet honlapján a Mediáció menüpontra kattintva egy chatszoba is „Segíthetünk? Segítünk.” elnevezéssel. Itt regisztráció és jelszó nélkül, vagyis teljesen anonim módon kommunikálhatnak egymással a résztvevők – olvasható az intézet közleményben.
Az Erőszakmentes, egészségtudatos iskola mozgalmat az oktatási és kulturális miniszter által felkért Iskola Biztonságáért Bizottság hirdette meg. A bizottság azt kérte, hogy a nevelési-oktatási intézmények vezetői, pedagógusai és alkalmazottai, a szülők és a tanulók, a diákönkormányzatok, a fenntartók képviselői és a civil szervezetek, valamint bárki, aki egyetért a konfliktusok erőszakmentes kezelésével, és részt kíván venni ennek megvalósításában, csatlakozzon a mozgalomhoz.

A felhívásra eddig majdnem 100 intézmény és magánszemély csatlakozott, de az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet továbbra is várja azok jelentkezését, akik szeretnének részesei lenni a mozgalomnak. A bejelentkezőknek lehetőséget biztosítanak arra, hogy a mozgalom tagjai megismerjék egymást, tapasztalatot cseréljenek arról, milyen jó módszereik vannak, mik a bevált gyakorlatok.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.