A vonal túlsó végén szakemberek várják a hívásokat minden hétköznap 8 és 16 óra között: tanácsot adnak, és amennyiben szükségesnek ítélik, oktatásügyi mediátorok (közvetítők) igénybevételét javasolják. Emellett már működik az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet honlapján a Mediáció menüpontra kattintva egy chatszoba is „Segíthetünk? Segítünk.” elnevezéssel. Itt regisztráció és jelszó nélkül, vagyis teljesen anonim módon kommunikálhatnak egymással a résztvevők – olvasható az intézet közleményben.
Az Erőszakmentes, egészségtudatos iskola mozgalmat az oktatási és kulturális miniszter által felkért Iskola Biztonságáért Bizottság hirdette meg. A bizottság azt kérte, hogy a nevelési-oktatási intézmények vezetői, pedagógusai és alkalmazottai, a szülők és a tanulók, a diákönkormányzatok, a fenntartók képviselői és a civil szervezetek, valamint bárki, aki egyetért a konfliktusok erőszakmentes kezelésével, és részt kíván venni ennek megvalósításában, csatlakozzon a mozgalomhoz.
A felhívásra eddig majdnem 100 intézmény és magánszemély csatlakozott, de az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet továbbra is várja azok jelentkezését, akik szeretnének részesei lenni a mozgalomnak. A bejelentkezőknek lehetőséget biztosítanak arra, hogy a mozgalom tagjai megismerjék egymást, tapasztalatot cseréljenek arról, milyen jó módszereik vannak, mik a bevált gyakorlatok.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.