Az értesítő tartalmazza a családi és utónevet, a lakcímet, a személyi azonosítót, a névjegyzékbeli sorszámot, a szavazás helyét és idejét, s a szavazással kapcsolatos egyéb tudnivalókat. A névjegyzéket április 8-tól 15-ig kell közszemlére tenni. Aki a névjegyzékből kimaradt, és a törvényes határidőig, április 15-én délután négy óráig nem emel ez ellen kifogást, a szavazás napján már nem kérheti névjegyzékbe vételét. Akik a szavazás napján nem tartózkodnak a lakóhelyükön, de élni kívánnak a szavazás jogával, a választás előtti péntekig – azaz június 5-én 16 óráig – kérhetik a lakóhely szerint illetékes jegyzőtől az igazolást személyesen vagy meghatalmazott útján. Ajánlott levélben pedig úgy kell kérni az igazolást, hogy az legkésőbb június 2-áig megérkezzen az illetékes választási irodához.
Akik a külképviseleteken kívánnak szavazni, személyesen vagy meghatalmazott útján május 22-ig kérhetik felvételüket a külképviseleti névjegyzékbe. Ez ajánlott levélben is kérhető úgy, hogy az legkésőbb május 22-ig megérkezzen a helyi választási irodába. A június 7-ei választás sajátossága, hogy nemcsak a magyar állampolgárok, hanem a Magyarországon lakóhelyet létesített uniós polgárok is szavazhatnak, ha ezt április 30-ig kérik. A jegyző a névjegyzéket továbbvezeti: leveszi róla azokat, akiknek igazolást adott ki és akiket a külképviseleti névjegyzékbe felvettek, valamint felveszi azokat az uniós polgárokat, akik jelezték, hogy Magyarországon kívánnak szavazni.
A választópolgárok az értesítőszelvénnyel együtt kapják meg az ajánlószelvényt. A választáson listát állítani szándékozó pártoknak 20 ezer érvényes ajánlást kell összegyűjteniük. A pártoknak az ajánlószelvények gyűjtését az adatvédelmi biztosnál is be kell jelenteniük; a törvény tiltja, hogy másolatokat készítsenek az ajánlószelvényekről. A pártoknak május 8-ig kell benyújtaniuk az ajánlószelvényeket az Országos Választási Bizottsághoz, és addig jelenthetik be a listákat is.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.