Simon Gábor elmondta, hogy a győztes pályázók közül a kis- és középvállalkozások száma 107 volt. A legtöbb pályázat a közép-magyarországi régióból érkezett. Egy munkahelyre vetítve a támogatás összege meghaladta a 646 ezer forintot. Simon Gábor hozzátette: a támogatás formája utólagos finanszírozás. A kormány vissza nem térítendő bértámogatást biztosít a nyerteseknek, illetve az infrastruktúra kialakításához és távoktatásban történő képzéshez is segítséget nyújt. Az államtitkár úgy vélte, hogy az államnak ezen a területen katalizáló, ösztönző, motiváló szerepet kell betöltenie.
Jelezte: ezen keresztül azt próbálták elérni, hogy stabil foglalkoztatási jogviszony alakuljon ki – a pályázók vállalták, hogy 18 hónapig foglalkoztatják a munkába állót. Az államtitkár elmondta, hogy a világon az Egyesült Államokban alkalmaznak távmunkát a legintenzívebben, ott az aktív munkavállalók 24 százaléka dolgozik távmunkában. Az Európai Unióban ez az arány 13 százalék, míg Magyarországon csupán 4-5 százalékot tesz ki, 140-150 ezer embert érint. A kormányzat célja, hogy 2013-ra ezt az arányt megduplázzák – tette hozzá.
„A távmunkapályázat nem megoldás a drámaian magas munkanélküliségre”
A Fidesz szerint a távmunkapályázat nem megoldás a „drámaian magas” munkanélküliségre és az alacsony foglalkoztatottságra – reagált Bernáth Ildikó, a párt országgyűlési képviselője a csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatóra. A fideszes Bernáth Ildikó a tájékoztató után azt mondta, hogy a bejelentett, munkahelyteremtést szolgáló pályázat nem oldja meg a munkanélküliek helyzetét, nem segíti munkába állásukat.
Simon Gábor azon közlésére reagálva, miszerint Magyarországon jelenleg csupán 4-5 százalékot tesz ki a távmunkában dolgozók aránya, azonban a kormányzatnak célja, hogy 2013-ra ezt az arányt megduplázzák, Bernáth Ildikó kifejtette: munkahelyekre most van szükség, nem 2013-ban, hiszen rendkívül sokan veszítik el az állásukat, s nagyon alacsony azoknak az aránya, akik aktívan dolgoznak. Arról, hogy a legtöbb távmunkapályázat a közép-magyarországi régióból érkezett, az ellenzéki politikus úgy vélekedett, hogy a magas munkanélküliség és az alacsony foglalkoztatottság nem közép-magyarországi probléma, a munkaügyi helyzet ugyanis hagyományosan az Észak-Alföldön a legsúlyosabb. Megjegyezte ugyanakkor azt is, hogy az elmúlt fél évben a gazdasági válság hatására a munkanélküliek száma mintegy 50 százalékkal emelkedett a Közép- és a Nyugat-Dunántúlon. A bejelentett pályázat az említett problémákra nem kínál megoldást – összegezte Bernáth Ildikó.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.