Mentális iránytű: hét lépés az iskolai erőszak megfékezésére

Hét lépést javasol a pedagógusoknak az iskolai erőszak megelőzésére az Együttműködő iskola – együttműködő társadalom mozgalom, amelynek felhívását a Magyar Pedagógiai Társaság tette közzé honlapján.

MNO
2009. 04. 12. 6:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A dokumentum szerint a szakmailag is jól értelmezhető 7 értékkritérium támpontként, „mentális iránytűként” szolgálhat a pedagógiai kommunikáció megújításához – pedagógusoknak, szülőknek és diákoknak egyaránt. A mozgalom első lépésként olyan légkör, illetve tanulási környezet megteremtését javasolja a tanteremben, amelyben pedagógusok és tanítványok kölcsönösen megszólíthatók. Fontosnak tartják, hogy a pedagógusok beavassák a diákokat tanítási elképzeléseikbe, s hogy a tanulók is elmondhassák ezzel kapcsolatos gondolataikat.

Azt is javasolják, hogy a pedagógusok világosan és egyértelműen fogalmazzák meg, mit várnak el a diákoktól, illetve, hogy fogadják elfogulatlanul tanítványaik visszajelzéseit. Az Együttműködő iskola – együttműködő társadalom (EMI) elnevezésű civil mozgalmat azért indították, hogy társadalmi támogatást szerezzenek a szemléletváltáshoz a közoktatásban. A mozgalom együttműködési megállapodást kötött az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézettel (OFI), felkínálva az EMI-mozgalom lehetőségeit az OFI által gondozott „Biztonságos iskoláért” programhoz csatlakozó intézményeknek is.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.