A ballagás szokása, a végzős diákok búcsúja középiskolájuktól a 20. század elejére vált általánossá. Az 1920-as években az említett dalt felváltotta, kiegészítette az „Elmegyek, elmegyek...” kezdetű magyar népdal. Szokássá vált az is, hogy a ballagás előtti éjszakán a végzősök szerenáddal köszöntik tanáraikat, a ballagás napján pedig az iskola zászlaját követve mennek végig a folyosókon, vállukon egy kis tarisznyával, amelybe az alsóbb évesek pogácsát, sót, földet és aprópénzt tesznek, s elhelyezik az iskola fényképét is – olvasható a Jeles Napok internetes oldalon.
A diákok hétfőn reggel magyar nyelv és irodalomból kezdik meg az érettségi vizsgákat, ezeket kedden a matematika, szerdán a történelem írásbelik követik. Az oktatási tárca közlése szerint a tavaszi érettségire 137 469 diák jelentkezett, 13 ezerrel több, mint tavaly. Ebben a vizsgaidőszakban is élhetnek a jelentkezők a 7 vizsgafajta mindegyikével, a megfelelő feltételek megléte esetén a rendes, az előre hozott, a szintemelő, a kiegészítő, az ismétlő, a pótló és a javító érettségi letételével.
A diákok együttesen 494 773 vizsgát tesznek le, ezek közül 24 997 emelt szintű, 469 776 pedig középszintű. A tárca háttéranyaga szerint egyre többen jelentkeznek egyes vizsgatárgyakból előre hozott érettségire. A középiskolák alsóbb évfolyamaira járó diákok közül több mint 36 ezer ilyen vizsgát tesznek le az idén tavasszal. A már érettségi bizonyítvánnyal rendelkezők több mint 9 ezer kiegészítő vagy ismétlő érettségit tesznek le, és több mint 4 ezren élnek a szintemelő vizsga lehetőségével is.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.