Szakmai hálózatot szerveznek a felnőttképzésre

A felnőttképzéssel foglalkozó civil szervezetek érdekképviseleti és szakmai hálózatát akarja megszervezni és működtetni a Katolikus Ifjúsági és Felnőttképzési Szövetség és a Magyar Népfőiskolai Társaság.

MNO
2009. 04. 17. 14:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Katolikus Ifjúsági és Felnőttképzési Szövetség közleménye szerint szakmapolitikai prioritások és a források tekintetében nemcsak a felnőttkori tanulás nem kapja meg még mindig a megérdemelt elismerést, hanem azok a civil szervezetek sem, amelyek fő feladatuknak tartják a felnőttkori tanulás tevékeny segítését. Ezt felismerve fogott össze az a két civil szervezet, amelyek szakterületük alapján a legnagyobb országos civil szervezetnek minősülnek. A Katolikus Ifjúsági és Felnőttképzési Szövetség és a Magyar Népfőiskolai Társaság közös projektjében a felnőttképzéssel foglalkozó civil szervezetek érdekképviseleti és szakmai hálózatát kívánja megszervezni és működtetni.

A projekt célja, hogy a civil szervezetek képviselői felkészüljenek az érdekérvényesítésre, ismerjenek hatékony módszereket érdekeik képviseletére és hosszú távon működjenek együtt az érdekképviseleti munkában. A szakmai-hálózati együttműködés keretében olyan adatbázisrendszert fejlesztenek ki, amely segítséget nyújt a felnőttképzési munkához, hozzájárul a tudásalapú társadalom létrehozásához és az élethosszig tartó tanulás eszméjének terjesztéséhez.

A kétéves (2009-10) projekt eredményeként négy régió (észak-magyarországi, észak-alföldi, dél-alföldi, közép-dunántúli) 12 megyéjében koordinátorok fogják össze a civil szervezeti munkát és választott képviselőik útján alakítják meg az országos lobbyszervezetet. A kiemelt célcsoport, vagyis a civil szervezetek számára rendszeres programok és műhelyek szolgáltatnak fejlesztési lehetőséget.

A projekt másik célcsoportjaként döntéshozók, szakmai szervezetek és szponzorok megkeresése, tájékoztatása és meggyőzése történik a felnőttképzési civil szervezetek fontosságáról és szükségességéről. A projekt során felmérés készül a civil szervezetek képzési tevékenységéről, oktatói és szakértői bázisáról, valamint ágazati-szakmai igényeikről. A projekt hozzásegíti a szervezeteket nemzetközi mobilitási pályázatokban való részvételre – áll a Katolikus Ifjúsági és Felnőttképzési Szövetség közleményében.

(OS)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.