A Hír Televízió információi szerint magyarországi üzemben gyártott, maroklőfegyvernél használt lőszerekről van szó. Ilyet főként Amerikában használnak, feltehetően a lőszert is oda szánták. A szerelvény Soroksárról indult, célállomása Sopron vagy Hegyeshalom lehetett.
Információk szerint az eltűnt lőszerek sorszámozottak, ezért belföldi hivatalos értékesítésük szinte lehetetlen. A mennyiségről a Hír Televízió informátorai azt mondták: egy fegyver-nagykereskedés éves készletének felel meg a 15 ezer lőszer.
Az ügyben a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) indított eljárást ismeretlen tettes ellen lopás, valamint lőfegyverrel, lőszerrel való visszaélés bűncselekményének megalapozott gyanúja miatt. A nyomozók nagy erőkkel kezdték meg az eset vizsgálatát, megtették a szükséges intézkedéseket az elkövetők mielőbbi kézrekerítése érdekében – közölte a BRFK sajtóosztálya.
A MÁV Cargo azt közölte az MTI-vel, hogy a lőszerek fuvaroztatójának a kötelessége megszervezni a szállítmány őrzését. A közlemény szerint a lőszereket a Ferencvárosi pályaudvarra hajnalban beérkező egyik tehervonatról lopták el, úgy, hogy feltörtek egy konténert.
Az ügyben a BRFK indított eljárást ismereten tettes ellen lopás, valamint lőfegyverrel, lőszerrel való visszaélés miatt. A nyomozók nagy erőkkel kezdték meg az eset vizsgálatát. A MÁV Cargo közleményben tudatta az MTI-vel, hogy a lőszerek fuvarozására vonatkozó kormányrendelet értelmében az engedélyek beszerzése mellett az előírt fegyveres őrzés biztosítása is a fuvaroztató kötelessége. Nemzetközi forgalomban berakástól kilépésig kell az őrzést biztosítani, belépéskor pedig az őrző személyzet már a határállomáson, a helyszínen kell, hogy átvegye őrzésre a küldeményt – tették hozzá. A MÁV Cargo szerint, bár munkavállalói a szabályozásoknak megfelelően elvégezték a fuvartovábbításhoz szükséges vasút- technológiai és ellenőrzési feladatokat – a BRFK munkáját segítendő – belső vizsgálatokat indított az ügyben.
Károly György, a siroki MFS 2000. Rt. (lőszergyár) vezérigazgatója az MTI megkeresésére sem megerősíteni, sem megcáfolni nem kívánta, hogy a cégnél gyártották volna az ellopott lőszereket. Ezt azzal indokolta, hogy nem akarják megzavarni a rendőrségi nyomozást. A Heves megyei lőszergyár vezetője ugyanakkor ígéretet tett arra, hogy a nyomozás lezárulta után nyilatkozik a történtekkel kapcsolatban. A cég vezérigazgatója annyit elmondott, hogy becslése szerint tizenötezer lőszer súlya 300-350 kilogramm lehet.
A TV2 Tények műsorában elhangzott: elképzelhető, hogy a lőszereket már korábban kilopták a konténerből. Az is valószínűsíthető, hogy egy előre megtervezett lopás történt. A lőszerek egyébként Kalasnyikov-géppisztolyokba valók.
(hírTV/MTI))

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.