Kettős ünnepet ült a Budavári Önkormányzat, május 21-én este a Városháza aulájában, a kerület napja ugyanis egybeesik Buda felszabadításának évfordulójával, a magyar honvédelem napjával. A rendezvényen Holló József Ferenc altábornagy, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum főigazgatója kiemelte: az idén ünnepli az ország Buda visszafoglalásának 160. évfordulóját. Elmondta, az ostromnak és a tavaszi hadjáratnak „máig ható üzenete” van, és az ünnep az ország szuverenitásának szimbóluma is egyben.
A nyolcvanéves Kányádi Sándor költő, író, műfordítót előbb Herczku Ágnes népdalénekes és Pál István „Szalonna” prímás köszöntötte, majd a Vizivárosi Óvoda adta elő műsorát.
Nagy Gábor Tamás polgármester köszöntőjében a „kisebbségi lét krónikásának” nevezte a költőt, aki „nyolcvan éve kapaszkodik a sors szikláiba”. Kányádi Sándort méltatta Melocco Miklós szobrász is, aki a többi közt arról beszélt, hogy miként a hívő embernek joga van Istent dicsérni, úgy az olvasó is dicsőítheti a költőt. Az ünnepségen megjelent Székelyudvarhely polgármestere, Bunta Levente is, aki a mi költőnknek nevezte Kányádit, majd hozzátette, hogy az alkotó előbb Székelyföld, Erdély, majd az egész magyarság költője lett. "Helyettünk fogalmazta meg, ami a szívünkben volt" – tette hozzá.
(mti)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.