Az államfő a megbeszélésen elmondta, hogy 1956-tal foglalkozó ünnepi beszédeinek írásához felhasználja az intézet kiadványait, egyebek mellett ezekből pontosítja az adatokat. Hangsúlyozta: „fontos a szakmai hang” ezekben a protokolláris szövegekben. Sólyom László átadott az 1956-os Intézet igazgatójának egy Gloria Victis című, 1956-os verseskötetet, amelyet a forradalom és szabadságharc tízedik évfordulójára adtak ki Münchenben. Ezen kívül megkapta az intézmény a köztársasági elnöktől a Valóság című, 1956-os újság egy restaurált példányát.
Az intézmény vezetője, Rainer M. János a találkozáson kiemelte, hogy a 20. század történelmének legpozitívabb fordulata, a magyar demokratikus átalakulás lélektani fordulópontja volt 1989 eseménysorozata. Az igazgató bemutatta Sólyom Lászlónak egyebek mellett az 1956-os Intézet oral history (szóbeli visszaemlékezéseket tartalmazó) archívumát, könyvtárát, internetes fejlesztéseit. A találkozó nyilvános részén Rainer M. János elmondta: egy hónapon belül elindítják az Egy nap anatómiája című multimédia internetes tartalomszolgáltatást, amely a rendszerváltás hazai történetét dolgozza fel.
Bemutatta a tervezett tartalmat, amely egyebek mellett olyan dokumentumokat is tartalmaz, mint a Nagy Imre és társai újratemetését kezdeményező Történelmi Igazságtétel Bizottság 1988–1989-es jegyzőkönyvei és belső feljegyzései, vagy a Magyar Szocialista Munkáspárt különböző testületeinek Nagy Imrével kapcsolatos jegyzőkönyvének részletei. Felkerülnek az internetre a Belügyminisztérium III. főcsoportfőnökségének „az akkori eseményeket befolyásolni igyekező” jelentései és akciótervei is – közölte. Mozgóképek és hangzóanyagok mellett segédanyagként a témához kapcsolódó kronológiát, bibliográfiát és a fontosabb szereplők életrajzi adatait is közzéteszik – közölte az igazgató.
Nigel Farage pártja a legnépszerűbb a brit keresztények körében
