A politikus szerint mindenkinek el kell mennie szavazni június 7-én, aki az utódai szemébe akar nézni. Magyarország Uniós csatlakozásával kapcsolatban Tarlós István úgy fogalmazott: az Európai Unióba be kellett lépni, „nem ez a Kánaán, hanem ez a kisebbik rossz”. Mint fogalmazott: ésszel kell tudomásul venni a nemzetköziséget és arra is megfelelő súlyt kell fektetni, hogy „ebben a globális tengerben magyarok tudjunk maradni”.
Tarlós István kiemelte, az EP-választásnak hangsúlyos a belpolitikai jelentősége is, hiszen a választóknak módjában áll majd kifejezniük elégedettségüket, vagy elégedetlenségüket azzal kapcsolatban, ami az országban folyik. Emlékeztetett arra, hogy 2002-ben Magyarország még az euró bevezetésének küszöbén állt, azonban Medgyessy Péter és Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnökök regnálása alatt a dátum 2014-2015 „ködös messzeségébe veszett”.
Kifejtette: Magyarországnak ma mintegy 18 ezer milliárd forint az államadóssága. Hozzátette: az elmúlt hét év alatt a kormányzat több államadósságot halmozott fel, mint a Kádár-korszak kormányai 32 év alatt összesen. A válsággal kapcsolatban úgy fogalmazott: Gyurcsány Ferenc hozott legalább 50 látszatintézkedést, de a válságból az ország mégsem került kijjebb. Mint mondta, sokszor lehet hallani, hogy válság idején nem szabad választást tartani, mert ez az ország érdeke. Nem kell azonban messzire menni, ott van például Csehország, ahol most buktatták meg a kormányt és tartanak új választást. Úgy látszik Csehországban más az ország érdeke – jegyezte meg.
A gyűlésen Fónagy János, a Fidesz budapesti elnöke egyebek mellett azt mondta: június 7. a legjobb kampánynyitó arra, hogy az ország bebizonyítsa, elege van abból, ami itt folyik. Véleménye szerint nem véletlen, hogy egyes politikusok leszólják az EP-választást, hiszen annak nagyon komoly belpolitikai jelentősége is van – mondta Fónagy János Tarlós Istvánhoz hasonlóan. Hangsúlyozta: egy meggyőző Fidesz-KDNP-győzelem nagyon jó belépő lehet a szűk egy éven belül esedékes – „de reményeink szerint mihamarabbi” – országgyűlési választásokra.
Az ellenzéki politikus szerint ma Magyarország legnagyobb gondja az, hogy a társadalom jelentős része feladta, mert az elmúlt 6-7 évben az MSZP és az SZDSZ meggyőzte őket arról, hogy úgysem tudnak változtatni. Hallgatóságához szólva úgy fogalmazott: nem segíteni kell, hanem közreműködni abban, hogy „ez a meggyötört, szerencsétlen ország” megtegye a lépést a választások felé.
(MTI)