A járulékbevétel és hozzájárulás címén az első fél évben beszedett 485,7 milliárd forint 7,0 százalékkal kevesebb, mint az előirányzat volt. A bevételi tételek közül lényegében csak a gyógyszergyártók és -forgalmazók befizetése haladta meg a költségvetési előirányzatot: a támogatott gyógyszerek termelői áron számított forgalmának 12 százaléka és az orvoslátogatói díj címén befizetett 22,9 milliárd forint 5,1 milliárddal több a tervezettnél. Igaz, a gyógyszerár-támogatásra kifizetett 164,9 milliárd forinttal az OEP 14,9 milliárddal lépte túl az előirányzatot. Míg a gyógyszergyártók és -forgalmazók az előirányzatnál 28,8 százalékkal többet fizettek be az első fél évben, a gyógyszerkassza túllépésének mértéke 10 százalék volt.
A központi költségvetés teljesítette 156,8 milliárd forint járulékbefizetési kötelezettségét, míg az egészségbiztosítási tevékenységgel kapcsolatos 25,4 milliárd forint egyéb bevétel 16,4 százalékkal volt több az előirányzatnál. A működési célú egymilliárd forint bevétel pedig már június végére meghaladta az egész évre tervezett 936 millió forintot.
A kiadások közül a táppénzre kifizetett 56,1 milliárd forint 4,7 milliárddal volt több a tervezettnél. A nagy tételt jelentő aktív fekvőbeteg-ellátásra 12,2 milliárd forinttal többet, 175,2 milliárd forintot fordítottak az első fél évben, míg krónikus fekvőbeteg-ellátásra 28,8 milliárd forintot, az előirányzottnál 1,8 milliárd forinttal többet költöttek. Túllépték a keretet a járóbeteg-szakellátásban is: az erre elköltött 57,5 milliárd forint 4,3 milliárddal volt több az előirányzatnál. A működési kiadások is meghaladták az előirányzatot közel egymilliárd forinttal: az ezen a címen elszámolt 12,2 milliárd forint 867 millió forinttal több az időarányosan tervezettnél.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.