Elutasították Laborc panaszát

Elutasította a Fővárosi Főügyészség Laborc Sándor, a Nemzetbiztonsági Hivatal távozó főigazgatójának az UD Zrt. ügyében tett, a nyomozás megszüntetése ellen emelt panaszát – ezt a főügyészség munkatársai jelentették be csütörtöki sajtótájékoztatójukon. • UD Zrt.: Laborc panasszal élt a nyomozás megszüntetése miatt• Laborcra is kihallgatás vár?

MNO
2009. 07. 30. 13:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ügyészek álláspontja szerint a vám- és pénzügyőrség, valamint a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) munkatársai gyors, alapos és törvényes munkát végeztek, amelyet az ügyészség felügyelt. A Nemzeti Nyomozó Iroda és a vám- és pénzügyőrség bűncselekmény hiányában szüntette meg a Laborc Sándor feljelentése nyomán indult büntetőügyeket. A nyomozást megszüntető határozattal szemben Laborc panasszal élt, ezt bírálta el a Fővárosi Főügyészség. Laborc a legfőbb ügyésznek, Kovács Tamásnak levélben összegezte a megszüntető határozattal és a nyomozással kapcsolatos észrevételeit.

Kovács Attila, a Legfőbb Ügyészség kiemelt ügyek osztályának illetékese Laborc Sándornak az UD Zrt. ügyében tett feljelentésével kapcsolatban azt mondta, „ennek az ügynek egy tanulsága van: amikor hivatalos szerv feljelentést tesz, olyat tegyen, amely tényállásában megalapozott”. Ehhez a Nemzetbiztonsági Hivatalnak (NBH) megvannak az eszközei – mutatott rá. Hozzátette: egyúttal visszautasítja a főigazgatónak az ügyészséget bíráló kijelentéseit.

Mint mondta, Laborc feljelentésének megalapozottságát „nagyon jól mutatja az a tény, hogy mindazokban a tényállásokban bűncselekmény hiányában meg kellett szüntetni a büntetőeljárást”, amelyek a feljelentésben szerepeltek.

Hozzátette: amikor Laborc Sándor feljelentést tett, arról úgy számoltak be, hogy súlyos, az ország egyik fontos szervének biztonságát sértő, az NBH szerverét feltörő bűncselekmény történt. Az osztályvezető értetlenkedésének adott hangot amiatt, hogy Laborc éppen azt kifogásolja: egy ilyen ügyet az ügyészség kiemelt üggyé nyilvánított.

Hangsúlyozta: átvizsgálták a lefoglalt gépeket és egyetlenegy kémszoftvert nem találtak a programok között. Mint mondta, nem felel meg a valóságnak az sem, hogy behatoltak volna az NBH vagy Miniszterelnöki Hivatalhoz tartozó számítógépes rendszerek bármelyikébe. Ha ilyen történt volna, és bizonyítani tudták volna, már börtönben ülnének az elkövetők – tette hozzá.

Arra a kérdésre, hogy mivel az ügyészek szerint nem történt bűncselekmény, ennek alapján felmerül-e a hamis vád gyanúja Laborccal szemben, Kovács Attila azt mondta, az illetékes ügyészségnek (a Budapesti Nyomozó Ügyészségnek) kell majd megvizsgálnia ezt.

Szabadváriné Vámos Katalin, a Fővárosi Főügyészség gazdasági és kiemelt ügyek osztályának vezetője elmondta: mindkét panaszt elutasították. A lőfegyverrel és lőszerrel visszaélés ügyében tett feljelentésről már a házkutatáskor megállapították, hogy a megtalált fegyverek nem engedélykötelesek, ezt az eljárást az NNI már a nyomozás során megszüntette, Laborc pedig ezt tudomásul vette.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.