A találkozó utáni sajtótájékoztatón Kóka János, az SZDSZ frakcióvezetője úgy fogalmazott: a szlovák szabályozás olyan mértékben ellentétes az Európai Unió és az Európa Tanács szellemiségével, hogy e szabály életbelépésével lényegében „Szlovákia kiírja magát az EU-ból és az Európa Tanácsból”. Kozma József, az Országgyűlés külügyi bizottságának szocialista alelnöke közölte: egy kisebbséget leszavazni mindig a többség gyengeségét mutatja.
A fideszes Balla Mihály emlékeztetett: néhány hónappal ezelőtt, a külügyi bizottságok esztergomi találkozóján már bebizonyosodott, milyen erőt jelent a parlamenti pártok közös fellépése. Rubovszky György (KDNP) – mint a magyar–szlovák Interparlamentáris Unió magyarországi baráti tagozatának elnöke – közölte: ők is keresik a lehetőséget, hogyan tudnának a szlovákiai „kisebbségellenes akció” ügyében fellépni.
Ne írja alá Gasparovic a nyelvtörvény módosítását!
A szlovákiai magyar civil szervezetek és intézmények felszólították Ivan Gasparovic szlovák államfőt, hogy ne írja alá az államnyelvtörvény módosítását – jelentette be Petőcz Kálmán, a mintegy ötven csoportot tömörítő Szlovákiai Magyar Kerekasztal (SZMK) szóvivője szerdán egy pozsonyi sajtóbeszélgetésen. „Az SZMK-nak több lényeges kifogása van a törvénnyel kapcsolatban” – közölte Petőcz.
A legfőbb kifogás az, hogy a módosítás újra bevezeti a jogszabály megsértéséért kiróható szankciókat. Petőcz rámutatott: az államnyelvtörvény a nemzeti elv előnybe helyezésén alapszik, miközben a kisebbségektől a polgári elv betartását követeli meg. „Ez az összhanghiány tartós, látens feszültségforrás” – szögezte le a politológus.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.