Horváth Csaba, Budapest főpolgármester-helyettese elmondta, a bérlő egy jognyilatkozatot tett, amiben kijelenti, hogy náluk őssejtkezelés az ő megrendelésükre, vagy az ő felkérésükre nem történt. Hozzátette: az orvos igazgató, aki ebben a témakörben eljárt, magánorvosként ennek a bérlőnek az alkalmazási listáján szerepel, ugyanakkor ő semmilyen speciális beavatkozást nem vállalt, egy egyszerű sóoldat beadását vállalta el. Az tény, hogy ő ebben közreműködött valamilyen mértékben – közölte.
A marcali és a nagyatádi kórházban gyűjtött abortumokból nyerték az őssejteket azok az orvosok, akiket a hét elején tartóztattak le illegális őssejtbeültetés gyanúja miatt – tudta meg a Népszabadság. A hírt a nagyatádi kórház új üzemeltetője is elismerte, 10 abortum felhasználásáról tudnak. A szerződést egyébként még akkor kötötték, amikor az intézmény önkormányzati fenntartásban volt. A marcali kórház vezetése nem nyilatkozik, ahogy a fővárosi Nyírő Gyula Kórház főigazgatója sem.
A kórház területén lévő épületben érték tetten a rendőrök a kezelésre készülő orvosokat. Az intézményben vizsgálat indult: a vezetés korábbi közleményéből mindössze az derül ki, hogy az épületet bérbe adták egy magáncégnek, a Róbert Károly körúti egészségügyi szolgáltató kft.-nek. A vállalkozás vezetői viszont azt állítják: a Nyírő Gyula Kórház egyik orvos igazgatója is érintett a botrányban, a kezelésre előkészített beteg elhelyezését, a vérvételt és az infúzió bekötését ő rendelte el.
Kovács Róbert, a Medical Investments elnök-vezérigazgatója azt mondta, a kórházat a klinika arról tájékoztatta a szerződés megkötésekor, hogy rendelkeznek a kutatási célhoz szükséges engedélyekkel.
(hírTV)