„Nem más, mint pénzéhes emberek pénzszerzési lehetősége”

Több civil szervezet és orvos tartott tiltakozó demonstrációt Budapesten az őssejt-botrány miatt, mintegy másfél tucatnyian vettek részt rajta. Papp Lajos szívsebész felszólalásában gyalázatos emberkísérletnek nevezte az abortált magzatokból nyert őssejtek beültetését. • Vagyonosodási vizsgálat indult Seffer István ellen?• Őssejt-ügy: hiányzott az abortuszon átesett nők nyilatkozata? • Demszkynek és Steinernek is van felelőssége az őssejtbotrányban? • Őssejtbotrány: az orvos-igazgató is jelen volt a kezeléseknél

MNO
2009. 08. 25. 16:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Alfa Szövetség és a Pacem in Utero Egyesület szervezésében a Vértanúk terén felszólalt Éger István, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke, aki kifejtette: a rendezetlen jogi szabályozás vezetett oda, hogy az őssejtügy kialakulhatott. Mint mondta, azért szólalt fel a rendezvényen, mert egy olyan országnak, amely az Európai Unió tagja, a lakosságnak mindenkor megfelelő egészségügyi ellátást kell biztosítani, ami „ma Magyarországon nincs meg”.

A politika ahelyett, hogy a „hivatásrendeket”, a szakmai köztestületeket maga mellé emelné, „pitiáner bosszú áldozatává teszi” azokat. Ez oda vezet, hogy nem tudnak rendet tartani, etikai magatartást vizsgálni, garantálni – mondta a MOK elnöke utalta a kötelező kamarai tagság eltörlésére.

Papp Lajos szívsebész felszólalásában gyalázatos emberkísérletnek nevezte az abortált magzatokból nyert őssejtek beültetését. „Ezen kísérleteknek semmi más célja nem volt, mint a pénzéhes emberek pénzszerzési lehetősége” – fogalmazott. Mint mondta, azok az orvosok, akik részt vettek ezekben a beavatkozásokban, a gyógyításba vetett bizalmat vették el az emberektől.

Jobbágyi Gábor, a Pacem in Utero Egyesület elnöke azt mondta, a magyar egészségügy legsúlyosabb bűncselekményét követték el az őssejtügybe keveredett orvosok.

A Budai Központi Kerületi Bíróság nemrég előzetes letartóztatásba helyezett négy, őssejtkezeléssel kapcsolatban meggyanúsított embert: egy amerikai, egy ukrán és két magyar állampolgárt. Utóbbiak egyike Seffer István orvos. A gyanú szerint egy őssejtkutató labor és egy magánklinika szervezésében végeztek őssejtkezeléseket 2007-től. Az érintettek egy-egy kezelésért általában 25 ezer amerikai dollárt vagy 5 millió forintot fizettek.

Az ügyben a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) emberi test tiltott felhasználása miatt folytat eljárást. A rendőrség szerint a gyanúsítottak több helyszínen is végeztek illegális őssejtkezelést, miközben az ezt alkalmazó cégnek csak őssejt tárolására volt engedélye, értékesítésre és beültetésre nem.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.