A munkacsoport azért jött létre, hogy a vitatott kérdésekben a felek megtalálják a közös hangot – állapította meg a társelnök, hozzátéve, a pártok, parlamenti frakciók közötti megértésen és megállapodáson nyugvó állásfoglalást kívánnak megjeleníteni.
Az ülésen a Külügyminisztériumot Martonyi János külügyminiszter, Győri Enikő EU-ügyekért felelős államtitkár és Robák Ferenc, az EU-elnökségért felelős kormánybiztos képviselte.
Balla Mihály hangsúlyozta, a testület legfontosabb feladatának tartja, hogy segítse a parlament hozzájárulását ahhoz: Magyarország minél sikeresebben oldja meg az EU-elnökség feladatait.
Ez a munkacsoport 11. ülése, ebben a parlamenti ciklusban az első. Mint a fideszes társelnök nyitóbeszédében elmondta, a parlamenti frakciók néhány hete megállapodtak: az EU-elnökségi munkacsoport a korábbi formában, társelnökléssel folytatja munkáját. A testület ezentúl havi, kéthavi rendszerességgel ülésezik, de az ülések között is folyamatos egyeztetés lesz a frakciókkal, szakbizottságokkal az EU-elnökségi felkészülésről – mondta.
Balla Mihály megállapította: az EU-elnökség Magyarország számára valóban történelmi kihívás és feladat, azért is, mert 2011. január 1-jétől először tölti be az Európai Unió soros elnöki tisztét.
A munkacsoport ülése Balla Mihály megnyitója után zárt ajtók mögött folytatódott. Az előzetes közlés szerint a társelnökök – a munkacsoport másik társelnöke Mesterházy Attila (MSZP) – és Martonyi János külügyminiszter az ülés után sajtótájékoztatót tart.
Az Országgyűlés öt frakciója 2008. február 21-én állapodott meg az EU-elnökségi munkacsoport létrehozásáról. A munkacsoport feladata a magyar EU-elnökségi felkészüléssel összefüggő legfontosabb magyarországi feladatok figyelemmel kísérése, és az azokkal kapcsolatos egyeztetés az Országgyűlés frakciói, illetve a kormány között – olvasható az Országgyűlés közleményében.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.