„Budapest nem az antiszemitizmus, hanem a rend fővárosa”

Tarlós István szerint Budapest nem az antiszemitizmus, hanem a rend fővárosa, amely nem tűr meg semmiféle hátrányos megkülönböztetést; ezt bizonyítja a hanuka mostani megünneplése is. A főpolgármester csütörtökön a fővárosi Nyugati téren beszélt erről, ahol meggyújtották a nyolcágú gyertyatartó második lángját.

MNO
2010. 12. 02. 19:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az eseményen megjelent Kövér László, az Országgyűlés elnöke, Balog Zoltán, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára, valamint Weisz Péter, a KDNP Barankovics István Izraelita Műhely Egyesületének elnöke is.

Tarlós István az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség (EMIH) és a Chábád Lubavics Zsidó Nevelési és Oktatási Egyesület által tartott rendezvényen rámutatott arra: a magyarországi zsidóság szabadon élheti meg vallását, és közvetítheti az egész magyar társadalomnak a fény, a szabadság és a jövő reménységének üzenetét.

A Nyugati téren immár 13. alkalommal megtartott rendezvényen a főpolgármester azt mondta, a hanuka nyolc napja a szabadság és az isteni csoda ünnepe; a zsidóság mintegy kétezer éve sikerrel őrizte meg identitását, amikor a Makkabeusok kivívták azt a jogot, hogy a zsidó emberek saját vallási törvényeik szerint élhessenek.

Valenta László, a belügyi tárca kabinetfőnöke Pintér Sándor belügyminiszter képviseletében felszólalva kiemelte: a kormányzat mindent megtesz azért, hogy biztonságban élhessen minden zsidó és nem zsidó állampolgár az országban. „Ezt a feladatot mi legjobb tehetségünk szerint el fogjuk látni” – tette hozzá.

Oberlander Báruch, a Chábád Lubavics mozgalom vezetője arról szólt: a vallási életben mindig előre kell haladni egyénileg és közösségi szinten egyaránt. A vallási szertartáson áldást mondott Köves Slomó, az EMIH vezető rabbija. A hanuka a zsidóság egyik legnagyobb ünnepe, ilyenkor a jeruzsálemi templomnak a szír-görög dúlás utáni, az időszámítás előtti 165. évben történt újbóli felszentelésére emlékeznek. Örömünnep, a szabadság – a vallási és a fizikai szabadság –, valamint a fény ünnepe.

A 2004-ben alakult EMIH – az MTI-hez korábban eljuttatott közleménye szerint – egy „új, konzervatív értékek és ősi gyökerek után kutató fiatal nemzedék képviselője, amely a status quo irányzat megújításával egyesíti az autentikus értékrendet és ortodox hagyományokat a nyitottsággal és dinamikus gondolkodással”.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.