Mit javasolna a kötelező magánnyugdíjpénztárak tagjainak? Menjenek vissza az állami rendszerbe, vagy maradjanak a magánpénztáraknál? – kérdezte a Közbeszéd. „Összességében azt tanácsolnám, hogy menjenek az állami rendszerbe” – reagált Róna Péter. Még akkor is ezt tanácsolja – tette hozzá –, ha egyet is ért azokkal az elemzésekkel, amelyek szerint semmi garancia nincs arra, hogy húsz-harminc év múlva lesz pénze nyugdíjra a magyar államnak, s főleg olyan mértékű nyugdíjakra, amilyenekre most joggal számítunk.
Ebből a valóban létező bizonytalanságból ugyanis – érvelt Róna Péter – még nem következik az, hogy az emberek a magánpénztári rendszerben maradjanak. A kérdés ugyanis nem az, hogy a pénzt, a nyugdíjjárulékokat az állami vagy a magánpénztárakban tartják-e. A gond az, hogy a jelenlegi felépítésében, szerkezetében a magyar gazdaság és társadalom egyszerűen nem képes kitermelni azt a vagyonmennyiséget, ami a méltányos nyugdíjazáshoz szükséges lenne; ezzel kapcsolatban valóban óriási probléma a hazai alulfoglalkoztatottság az Európai Unió más államaihoz képest – hangzott a beszélgetésben.
Megértésbeli zavarok Magyarország és a Nyugat között
Sokszor vita van itthon arról, hogy mennyire is kell komolyan venni a nemzetközi színtérről kapott kritikákat. Oxfordban tanítva, onnan nézve hogyan látja, milyen most Magyarország nemzetközi megítélése és a magyar kormány gazdasági lépéseinek nemzetközi fogadtatása? – kérdezte a Duna Televízió.
„Értetlenséggel találkozunk. Sajnálatosan egy régi probléma ismétlődik meg Magyarországgal kapcsolatban: mi alapjában véve nem értjük a Nyugatot, és a Nyugat nem ért minket. Ez a jelentős, megértésbeli probléma időnként előtérbe kerül, és most ez a helyzet” – vélekedett Róna Péter.
(Duna TV)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.