Keresni kell a megoldást a végkielégítések visszaszerzésére

Varga Mihály szerint a kormányzatnak keresnie kell a törvényes megoldást arra, hogy azok a volt politikusok is visszafizessék végkielégítésüket, akik felelősek azért, ami az országgal történt az elmúlt években.

MNO
2011. 05. 14. 10:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Miniszterelnökséget vezető államtitkár ezt a Hír TV-ben mondta péntek este azzal kapcsolatban, hogy az Alkotmánybíróság (Ab) szerint visszaélés esetén akár öt évre visszamenőleg is kivethető a 98 százalékos különadó.

Arra a kérdésre, hogy ezt figyelembe véve van-e terv 2010 előtti kifizetések visszaszerzésére, Varga úgy válaszolt: ennek lehetősége most is fennáll, hiszen ha valaki úgy gondolja, hogy tisztességtelen módon kapta meg nagy összegű végkielégítését, akkor önkéntesen visszafizetheti. Azonban a kormányzatnak is keresnie kell a megoldást – folytatta –, hogy ha például korábbi vezető beosztású politikusok, miniszterek, akik egyébként jelentős mértékben felelősek azért, ami az országgal történt az elmúlt években, mégsem fizetik vissza önkéntesen a pénzt, akkor milyen jogszabályi útja van a visszaszerzésnek.

Az Ab május 6-án nyilvánosságra hozott határozatában a hatályba lépésre visszaható hatállyal megsemmisítette a 98 százalékos különadóról szóló törvénynek azt a szabályát, amely szerint a különadót a 2005. január 1-jét követően megszerzett jövedelmekre kell alkalmazni.

Varga a Hír TV-ben kérdésre szólt az elszámoltatás ügyéről is, amellyel kapcsolatban úgy fogalmazott: a bírósági igazságszolgáltatási rendszer most már a „bőség zavarával is küszködhet”, annyi ügyben kellene vizsgálatokat lefolytatni. Rámutatott ugyanakkor, ezek időbeli ütemezését nehézkesnek, rendkívül lassúnak tartja, azt pedig – mint mondta – nem is kívánja minősíteni, hogy időnként milyen döntések születnek.

A moszkvai kereskedelmi kirendeltség ügyét példaként említve hozzátette: „előzetes letartóztatásba kerültek az érintettek, majd aztán három nap múlva távozhattak. Ez is azt mutatja, hogy itt az embereknek az igazságérzete, az elszámoltatás elvárt sebessége nem találkozik azzal, amit egyébként döntésként az igazságszolgáltatás részéről visszakapnak”.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.