– Az államadósság növekedésének okait vizsgáló albizottság ülésén azt mondta, hogy a szakadék széléről rántották vissza 2009 tavaszán az országot. Mi vezetett ehhez az állapothoz a válság hatásain kívül?
– Nem volt ilyen kiszolgáltatott helyzetben a válsággal szemben minden ország. Magyarország az elmúlt egy évtizedben nem a legsikeresebb gazdaságpolitikát folytatta, ez régiós összehasonlításban különösen élesen látszik. Belföldi gazdaságpolitikai hibák okozták, hogy a térségben a legsérülékenyebb államok közé tartoztunk.
– Mennyiben az ön elődje, Veres János felelőssége az, hogy ilyen legyengült állapotban találta hazánkat a krízis?
– Nem szeretnék egyetlen személyre mutogatni, mert például a nagymértékű adósság több cikluson keresztül halmozódott fel. Tény azonban, hogy a 2006-os költségvetési kiigazítás szerkezete rosszul lett összeállítva. Bizonyos politikai tabukhoz nem mertek hozzányúlni, nagy arányban szerepeltek adóemelő intézkedések a csomagban. Mindez lerontotta az ország növekedési, jövedelemtermelő és versenyképességét, miközben az adósságállománynak csak a bővülési ütemén sikerült lassítani – a teljes interjút a Magyar Nemzet csütörtöki számában olvashatják.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.