Bármi jöhetne, az ország zavartalanul működne tovább

Bevezetnék a katasztrófavédelmi bírságot, egységes állami tűzoltóság jönne létre a katasztrófavédelemhez kapcsolódó törvények módosításával – emelte ki a belügyi tárca államtitkára a tervezett változtatásokat ismertetve szerdán a parlamentben.• Nincs szó kormányzati negyedről, „megalomán elképzelésekről”

MNO
2011. 06. 29. 10:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A javaslat célja az ország működőképességének folyamatos biztosítása rendkívüli események bekövetkeztése esetén is – mondta Tállai András expozéjában. A módosításokat ismertetve kitért az iparbiztonsági hatóság felállítására, és a katasztrófavédelmi bírság bevezetésére, amelynek legkisebb összege 300 ezer, legmagasabb összege 3 millió forint lenne.

Pontosan meghatároznák a kimenekítés és kitelepítés szabályait, a veszélyeztetett terület elhagyásának kötelezettségét, és a csak engedéllyel történő belépést biztosító rendelkezéseket; egységes állami tűzoltóság jönne létre, a tűzvédelem állami kézbe helyezésével helyi érdekektől mentes, egységes rendvédelmi rendszert alakítanának ki, amely hatékonyabb tűzvédelmet eredményez – mondta a belügyi államtitkár.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.