Egyhangúlag támogatták a római-parti gát megépítését

Egyhangúlag támogatta a III. kerületi római-parti gát megépítését a Fővárosi Közgyűlés szerdai rendkívüli ülésén.• Tarlós politikai cirkusznak nevezte a szocialista javaslatot + Képriport

MNO
2011. 06. 08. 14:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A védmű várhatóan még ebben az önkormányzati ciklusban elkészül, ám arról egy későbbi testületi ülésen döntenek, hogy a tervek közül melyik változatot támogatják. Tarlós István főpolgármester (Fidesz–KDNP) arra tett javaslatot, hogy az előterjesztésben szereplő négy változat, valamint a vitában felmerült további elképzelések figyelembevétele után terjesszenek a közgyűlés elé megfelelő tervet.

A főpolgármester (korábban óbudai polgármester) Bihary Gábornak (korábban óbudai képviselő) is felajánlotta, hogy részt vehet az előkészítő grémium munkájában, ám a szocialista politikus azt nem vállalta. Bihary Gábor ugyanakkor közölte: támogatni fogja Tarlós István bármelyik indítványát, mert így esély lehet arra, hogy még ebben a ciklusban valóban megvalósuljon a beruházás.

Somfai Ágnes (LMP) a közgyűlési vitában azt közölte: pártja nem építtetné meg a római-parti mobil gátat, ha az a terület természeti értékeinek rombolásával járna. Közölte, ha mégis megépítenék a védművet, az LMP olyan változatot támogatna, amely szerint a partközeli nyaralók kerítésének vonalában építenék meg a védművet. Arra is rámutatott, hogy a III. kerületi Római-part a főváros egyik utolsó még érintetlen, természetes, „vadregényes” partszakasza, mely az eredeti tervek megvalósulása esetén megszűnne. Elmondta, a hullámtér védelme nem kötelező feladata a fővárosnak, ezért a mobil gátak finanszírozásába be kellene szállniuk az érintett ingatlantulajdonosoknak és a vállalkozóknak is.

Tarlós István a tervezett beruházással kapcsolatban megjegyezte: az valójában „árvízvédelmi mű”, nem pedig gát, mert – mint mondta – utóbbit keresztben építik a folyón. A főpolgármester cáfolta azokat az állításokat, melyek szerint a vízparti térségben szabálytalanul építkeztek volna. Utalt arra: korábban éppen a főváros tette lehetővé, hogy ott nyaralókat lehessen építeni. Emlékeztetett arra is, hogy a területen már az 1910-es, 20-as és 30-as években is épültek lakóépületek, akkor is teljesen szabályosan.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.