Felcsúton nagyon győzött a Fidesz jelöltje

A Fidesz-KDNP jelöltjét, Mészáros Lőrincet választották polgármesterükké a felcsútiak a vasárnapi időközi önkormányzati választáson – közölte a Fejér megyei község jegyzője az MTI-vel.

MNO
2011. 06. 19. 18:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Petrin László tájékoztatása szerint az 1836 lelkes falu 1449 szavazásra jogosult választópolgára három jelölt közül választotta meg a község új vezetőjét. Két szavazókörben 909-en járultak az urnákhoz. A 903 érvényes szavazatból 571-et – a voksok 63,23 százalékát – a vállalkozóként dolgozó Mészáros Lőrinc, a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia kuratóriumának elnöke kapta.

A független Varga Györgynek – a község korábbi polgármesterének – 318-an szavaztak bizalmat, s ezzel a szavazatok 35,21 százalékát, míg az ugyancsak független Vörös Kálmán nyugdíjas tűzoltó 13 szavazattal a voksok 1,43 százalékát szerezte meg.

Felcsúton azért kellett időközi polgármester-választást kiírni, mert a falu korábbi vezetőjének, a független Varga Györgynek a megbízatását – egy tavaly december 24-én hatályba lépett törvénymódosítás alapján – összeférhetetlenség miatt megszüntette a képviselő-testület. Az önkormányzati törvény módosítása szerint ugyanis meg kell szüntetni annak a polgármesternek a megbízatását, akinek köztartozása van, s azt a felszólítást követő 60 napon belül nem rendezi. Varga György – aki március 7-én befizette a köztartozását – a képviselő-testület döntése ellen a Fejér Megyei Bírósághoz fordult, az azonban jogszerűnek ítélte a határozatot, mivel a döntés meghozatalának időpontjában fennállt az összeférhetetlenség.

Egyházasgergén is a Fidesz győzött

Révay Endre, a Fidesz-KDNP-Kisgazda Polgári Egyesülés jelöltje nyerte a vasárnapi időközi polgármester-választást Egyházasgergén.

Lőrik Ildikó jegyző az MTI-nek elmondta: a 609 választópolgár közül 373-an adták le voksaikat, a nyertes Révay Endre 125 szavazatot kapott. A második helyen végzett független jelöltre, Simon Istvánra 81-en szavaztak. A leadott voksok közül 75-öt szerzett a harmadik helyezett, a szintén független Szukán Csaba.

A 773 lakosú Egyházasgergén hét polgármesterjelölt indult, közülük hatan függetlenként mérettették meg magukat. A jegyző közölte: az új faluvezető társadalmi megbízatású polgármesterként dolgozik majd. Egyed Rezső, a falu korábbi, független polgármestere március 24-én hunyt el.
(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.