A Felsőzsolca határában tartott kihelyezett kormányszóvivői tájékoztatón csütörtökön közölte: a kormány a munkákra 7,3 milliárd forintot fordított, és hosszú távon garantálható, hogy az árvíz által veszélyeztetett települések a jövőben biztonságban lesznek.
Nagy Anna emlékeztetett arra, hogy az egy évvel ezelőtti árvíz a megye számos települését sújtotta, kétszáznál is több ház dőlt össze, vált lakhatatlanná. Az ár levonulása után elindult a helyreállítás, az újjáépítés, és megkezdődtek az árvízvédelmi beruházások, gátépítések, mederkotrások is.
A sajtótájékoztatón Illés Zoltán, a Vidékfejlesztési Minisztérium környezet- és természetvédelemért és vízügyekért felelős államtitkára azt közölte: a Sajó, a Hernád és a Bódva völgyében gátakat építettek, erősítettek meg, záportározók épültek és épülnek. Mint mondta, a munkák határidőre befejeződnek, és olyan helyzet, ami korábban volt, nem következhet be.
Az államtitkár bejelentette: Felsőzsolca és az elmúlt évi árvíz által sújtott települések az esetleges újabb árvízkor védhetővé váltak. Kiemelte: azt a döntést hozta, hogy az úgynevezett nagyvízi mederben épület nem készülhet ebben a térségben, „sem tyúkól, sem űrkikötő, sem bevásárlóközpont, sem lakóingatlan”. Illés Zoltán azt is elmondta: az ország más térségeiben is szükség van árvízi beruházásokra, ezek tartanak, és főleg uniós forrásokból finanszírozzák őket.
Illés Zoltán az MTI-nek azt mondta: a megépülő záportározók védhetik meg azokat a településeket, amelyeket a kisebb hegyi patakok veszélyeztetnek akkor, amikor hirtelen nagy mennyiségű eső esik a környéken. Ezekben a tározókban mintegy ötmillió köbméter vizet tudnak majd tárolni – tette hozzá, megjegyezve: Borsod-Abaúj-Zemplén megyében négy ilyen záportározót építenek. Egy-egy tározó megépítése – méretétől függően – 150-800 millió forintba kerül.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.