A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) által meghirdetett akció eredményeképpen a közelmúltban elfogtak egy parkolójegy-hamisító bandát, emellett több, rokkantkártyákat jogtalanul használó ember ellen indítottak eljárást. Utaltak arra, hogy március 21. óta az önkormányzat végzi a parkolásüzemeltetést a II. kerületben.
Láng Zsolt (Fidesz), a II. kerület polgármestere a közlemény szerint a felderítésről elmondta: az elmúlt hetekben a kerületi parkolóőrök figyeltek fel a Zivatar utcában azokra a parkoló gépkocsikra, amelyek esetében az autósok gyanús parkolójegyekkel igazolták a fizetést. A parkolóőrök hamar megállapították, hogy az eredetihez a megszólalásig hasonlító parkolójegyek nem az önkormányzat üzemeltetésében lévő automatákból származnak.
A rendőrkapitánysággal folytatott további felderítés során hamar nyomára jutottak a három elkövetőnek, akik ellen magánokirat-hamisítás és csalás vétsége, illetve bűntette miatt kezdeményeztek eljárást a II. kerületi rendőrök. A házkutatások során más kerületben használatos hamisított parkolójegyeket is találtak – tette hozzá a polgármester.
Seres Ernő őrnagy, a II. kerületi rendőrkapitányság megbízott vezetőjének tájékoztatása szerint a rokkantkártyákat jogtalanul használók kiszűrésére meghirdetett fővárosi razziasorozat a II. kerületben rendkívül eredményesnek bizonyult. A kerületi kapitányság munkatársai május közepétől, 23 nap alatt 23 esetben kezdeményeztek eljárást mozgáskorlátozott-igazolvány jogosulatlan használatának gyanújával.
A legtöbb esetben a Széna tér melletti bevásárlóközpont környékén parkolnak mozgássérült-igazolvánnyal, a visszaéléssel gyanúsítottak zömét a Fény utcában és a Lövőház utcában érték tetten. Láng Zsolt polgármester szavait idézve az önkormányzat hivatala kitért arra: az akciósorozat kezdete után két héttel a II. kerületi városrendészek ismét felmérték, hányan parkolnak a fizetőövezetekben mozgáskorlátozott-igazolvánnyal. Jelentős csökkenés mutatkozott a korábbi vizsgálódáshoz képest: a Széna tér környékén felére esett vissza a rokkantkártyát használók száma.
A közlemény szerint az ellenőrzés nyomán néhány hét alatt érzékelhetően csökkent a rokkantkártyával parkolók és ezzel együtt az azt jogosulatlanul használók száma. Kiemelték: az akció végső célja az, hogy megszűnjön a visszaélésnek ez a formája, így a fővárosi razziasorozat folytatódik a II. kerületben.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.