Őrizetben Szilvásy + Videó

Őrizetbe vette a rendőrség Szilvásy Györgyöt, a volt szocialista titokminisztert – tudta meg a Hír Televízió. Információik szerint a Gyorskocsi utcai fogdában töltötte az éjszakát. • Nem tudni, őrizetbe vették-e már Szilvásyt + Kép + Videók

MNO
2011. 07. 02. 13:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Pénteken vitték be kihallgatásra, miután házkutatást tartottak nála, vidéki házában. A televízió úgy tudja, a volt NBH-főigazgató, Galambos Lajos tett terhelő vallomást Szilvásy Györgyre a katonai ügyészségen, és ezzel összefüggésben indult eljárás.

Galambos Lajos ügyvédje nem árulta el, hogy védence tett-e terhelő vallomást Szilvásy Györgyre. Molnár Lajos arra hivatkozott, hogy az ügy államtitok. Az NBH volt főigazgatóját pénteken helyezte házi őrizetbe a Fővárosi Bíróság katonai tanácsa. A döntés ellen a nyomozóhatóság és Galambos Lajos is fellebbezett.

Volt minisztere őrizetbe vételét maga Gyurcsány Ferenc is megerősítette a Facebookon. Mint írja, beszélt Szilvásy családjával. „Annyi világos, hogy Gyurit hajnalban őrizetbe vették, és államellenes bűncselekménnyel gyanúsítják” – közölte az egykori miniszterelnök.

A katonai ügyészség szóvivője sem az eljárást, sem az őrizetbe vételt nem kommentálta. Szilvásy esetleges előzetes eltartóztatásáról a hatályos jogszabályok szerint az őrizetbe vételtől számított 72 órán belül, tehát legkésőbb hétfő estig kell döntenie a bíróságnak. Sebes Péter – aki az UD Zrt.-ügyben védi Szilvásyt – pénteken azt mondta: a házkutatásról a Hír TV adásából értesült, részleteket nem tud, mert állítása szerint ebben az ügyben nem kapott védői megbízást Szilvásytól.

Lapunk információi szerint az ügyben a titkosszolgálatok belső elhárítására létrehozott Nemzeti Védelmi Szolgálat fél éve indított nyomozást, az eljárás sokáig titokban folyt. A volt főigazgató pénteken, a bírósági tárgyalás után nem akart nyilatkozni.

A szocialisták nem értik

A szocialisták pártállamot és politikai leszámolást emlegetnek Szilvásy György őrizetbe vételével kapcsolatban, és bíznak a volt titokminiszterben, bár a gyanúsítás részleteit nem ismerik. Molnár Csaba országgyűlési képviselő szerint elképzelhetetlen, hogy valakit Magyarországon államellenes bűncselekménnyel gyanúsítsanak meg.

Kifejtette: „Nem emlékszem arra, hogy demokratikus viszonyok között államellenes bűncselekmények miatt politikusokat próbáltak meghurcolni Magyarországon. Talán utoljára az 50-es években.” A szocialista országgyűlési képviselő úgy fogalmazott: „Egészen elképesztőnek és furcsának tartom ezt a dolgot. Teljesen bizonyos vagyok benne, hogy a független magyar bíróság előtt nem áll meg az, hogy valakit államellenes bűncselekményekkel akarnak vádolni a 21. században, ez az 50-es évek tempója és technikája.”

Lamperth Mónika korábbi belügyminiszter úgy nyilatkozott: csak sajtóhírekből értesült arról, ami Szilvásy Györggyel történt, erre pedig nem alapozhat véleményt. Ugyanakkor arra a kérdésre, hogy megítélése szerint politikai döntés született-e, úgy válaszolt: „erősen hajazok erre, mert nem ez lenne az első ilyen lépése az ügyészségnek”.

Mesterházy hisz Szilvásy ártatlanságában

Az MSZP kiáll Szilvásy György mellett, hisz az ártatlanságában, és szolidaritását fejezi ki a volt titokminiszterrel – mondta Mesterházy Attila más ügyben tartott sajtótájékoztatóján. A pártelnök a választmány szombati ülése után kijelentette: az MSZP, ahogy eddig, továbbra is kiáll azok mellett, akikkel szemben „politikai leszámolást indított a Fidesz-kormány”. Mint mondta, kíváncsiak arra, hogy Szilvásy Györgyöt mivel gyanúsítja az ügyészség.

(HírTV/Magyar Nemzet/MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.