45 rendkívüli esemény történt

Összesen 45 rendkívüli és egyéb esemény történt a bíróságokon, mindemellett csökkent a bírósági épületek előtti fenyegető jellegű demonstrációk száma, és kevesebbszer rongálták meg szándékosan az épületeket – derül ki az Országos Igazságszolgáltatási Tanács (OIT) múlt évi beszámolójából, amelyet a héten nyújtott be a testület a parlamentnek.

MNO
2011. 08. 06. 13:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tizenhét bombariadót regisztráltak, kétszer fenyegettek meg bírákat, két bírósági épületrongálás és 18 egyéb cselekmény történt. Az OIT beszámolójában rögzítette: az okokat elemezve elmondható: az említett események kezelésére vonatkozó bírósági intézkedések segítették, hogy az elmúlt két évben a bírákkal szemben tettlegességre, konkrét fizikai bántalmazásukra nem került sor. Hozzátették: ez nem jelenti azt, hogy a bírákat ne rágalmaznák, sértegetnék, fenyegetnék. Az ilyen jellegű cselekmények több alkalommal kimerítették a rágalmazás és a becsületsértés törvényi tényállását.

Az OIT szerint indokolt megemlíteni, hogy 2010-ben csökkent a bíróságok épületei előtti fenyegető jellegű demonstrációk száma, kevesebbszer rongálták meg szándékosan az épületeket. Ehhez hozzájárult az is, hogy a tárgyalt ügyek ismeretében a vezetők és bírák előzetesen felmérték a várható kockázatokat, mozgósították a rendőri szerveket és a bíróságokon a biztonsági személyzetet.

A testület fontosnak tartotta felhívni a figyelmet az események eddigi rendszerezésébe nehezebben illeszthető új formákra is. Ilyenek közé sorolták például az informatikai úton várható zaklatásokat, illetve ezzel kapcsolatosan a bírák személyének és a bírósági adatoknak a megvédését, amelyekről az OIT a közelmúltban ajánlást adott ki.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.