Az adakozásnak köszönhetően újra állhat a Mária-szobor

Restaurálása után hamarosan ismét látható lesz Szolnokon az a Mária-szobor, amelyet eredetileg 1847-ben, a nagy tűzvészek megfékezésének emlékére állítottak a Tisza-parti városban; az alkotás közszemlére tételéhez szükséges pénzt adakozás révén teremtik elő, az összeg kétharmada már összegyűlt.

MNO
2011. 09. 06. 17:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szobor a város szintén Mária nevét viselő utcájában állt, onnan a szolnoki belvárosi plébániára, majd végül a rákóczifalvi Macimúzeumba került. Felújításra a fővárosba, a Nemzeti Galéria restaurátor-műhelyébe szállították, majd a hét elején került vissza Szolnokra, ahol szeptember 12-én régi helye közelében állítják fel ismét egyházi közreműködéssel – mondta el Pogány Gábor Benő szobrászművész, az akciót szervező Szolnoki Művészeti Egyesület elnöke kedden az MTI-nek.

Tájékoztatása szerint a Mária-szobor megújítása és felállítása kereken másfél millió forintba fog kerülni. Eddig valamivel több mint egymillió forint gyűlt össze, amit a restaurátori munkákért fizetnek ki, a fennmaradó részt az év végéig kell kiegyenlíteni. A gyűjtés így tovább folytatódik. Ennek keretében például megvásárolható a város új vízi átkelőjét, a Tiszavirág nevű gyalogos és kerékpáros hidat ábrázoló kitűző, vevői darabonként 500 forinttal támogatják a szobor ügyét.

Az egyesület további köztéri alkotásokat szeretne hasonló módon restauráltatni, így többek között a belvárosi nagytemplom mellett álló Szentháromság-szobor talapzatát, a vártemplom mögötti Nepomuki Szent János-szobrot, valamint a Tisza és a Zagyva torkolatánál lévő másik Mária-szobrot.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.