A Magyar Család- és Nővédelmi Tudományos Társaság (MCSNTT) kongresszusán Bártfai György, a MCSNTT alelnöke hangsúlyozta, a jelek szerint a politikai és gazdasági vezetőkben már tudatosult a kihívás; az, hogy milyen nehéz helyzetben van Magyarország.
Mint az MTI-nek elmondta, a szervezet kongresszusának célja, hogy „pontosítsa a diagnózist”, azaz meghatározza a családvédelem problémáinak lényegét, majd segítsen megoldást találni a döntéshozóknak.
A gyógyítás mellett nagyon fontos a megelőzés is, mert ez „befektetés a jövő számára” – hangoztatta Bártfai György, aki egyúttal a Szegedi Tudományegyetem professzora is. A kongresszuson felvetendő témák között említette, hogy érdemes megvizsgálni: abból az összegből, amelybe egy terhességmegszakítás kerül, mennyi ideig lehetne hatékonyan védekezni a nem kívánt terhesség ellen.
Ugyancsak fontos kérdés annak tudatosítása a gyermekvállalást halogató nőkben, hogy komoly kockázatokkal jár, ha csak 40 év körül hozzák világra első gyermeküket, és az életkor emelkedésével csökken a teherbe esést segítő módszerek hatékonysága – közölte.
A kongresszuson, amelyet a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap támogatásával rendeztek, Golub Iván, a rendezvény helyszínéül szolgáló Uzsoki utcai Kórház főigazgatója hangsúlyozta, a születések száma soha nem volt olyan alacsony Magyarországon, mint jelenleg, így elöregedik a társadalom. A 20-30 év közöttiek közül egyre kevesebben vállalnak gyermeket – tette hozzá.
Olyan helyzetet kell teremteni – mondta –, amely arra ösztönzi a fiatal párokat, hogy családot alapítsanak. Golub Iván emellett azt is fontosnak tartotta: a döntéshozók foglalkozzanak azzal, hogy a gyest az apák is igénybe vehessék.
A MCSNTT 35. alkalommal megrendezett kongresszusán egyebek mellett a gyermekvállalás halogatásával, illetve az arról való lemondással és a csecsemőhalálozás magyarországi változásaival foglalkoznak, a felszólalók között szerb, román és cseh szakértők is lesznek.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.